Долаючи залежність

Долаючи залежність

Допомога в одужанні від наркотичної залежності

В процесі лікування наркотичної залежності тверезість може здаватися чимось неможливим. Однак незважаючи на всю безнадійність ситуації, одужання цілком можливо. З правильним лікуванням і хорошою підтримкою зміни настануть. Навіть якщо невдачі переслідують вас, не варто впадати у відчай. Загляньте в суть проблеми, і ви побачите, бути здоровим можливо! Шлях до відновлення не може бути без помилок, зривів і невдач.

Змінити своє життя, щоб знайти лікування від наркозалежності

Для багатьох людей, які намагаються побороти свою залежність, найскладнішим рішенням є рішення змінити своє життя. Відмовитися від звичного способу життя, навіть якщо ви зайшли в глухий кут, буде складно. Зміни ніколи не відбуваються легко, а зміни на шляху до тверезого життя вимагають великих змін у звичках. Необхідно змінити:

 

 • Спосіб, яким ви боретеся зі стресом,
 • Людей, яких ви впускаєте у своє життя,
 • Ваші розваги у вільний час,
 • Самооцінку.

Часто люди починають замислюватися, а чи варто платити таку ціну? Якщо це те, що необхідно зробити, щоб припинити вживати наркотики і жити тверезим життям, чи готові ви до цього? Одужання від наркотичної залежності – довгий процес, який вимагає, терпіння,  чесності, великої кількості часу, бажання і підтримки. У ньому можуть допомогти наступні поради:

 

 • Записуйте кожен епізод вживання наркотиків, включаючи те, коли і скільки ви вжили. Це допоможе вам побачити цілісну картину того, як наркотик впливає на ваше життя.
 • Запишіть всі «за» і «проти» скасування наркотику, а також всі «за» і «проти» продовження вживання.
 • Подумайте про важливе: про кохану людину, про дітей, про роботу, про власне здоров’я. Як наркотики впливають на все це?
 • Поговоріть з людиною, якій ви довіряєте. Дізнайтеся, що він або вона думають з приводу вашої наркоманії.
 

Підготуйте себе до змін: 5 ключових кроків

 1. Нагадуйте собі про причину, через яку ви вирішили змінитися.
 2. Не забувайте про минулі невдачі. Порівнюйте.
 3. Поставте перед собою певні досяжні цілі, наприклад, дату, коли ви кинете вживати, або певну кількість наркотиків, яку ви нізащо не будете перевищувати (перед тим, як кинути остаточно).
 4. Усуньте всі нагадування про наркотик у себе вдома і на роботі.
 5. Розкажіть родині і друзям про свою проблему, попросіть їх підтримки.

 

Щойно ви вирішили внести у своє життя зміни, необхідно подумати про варіанти лікування. Пам’ятайте, що:

 

 • Не існує чарівної пігулки від залежності, яка допомогла б усім. Пам’ятайте, що правильне і результативне лікування наркоманії ви отримаєте лише тоді, коли підберете індивідуальну програму, яка буде підходити вам, і вашому фізіологічному та психологічному здоров’ю.
 • Лікування повинне не тільки очистити ваш організм від наркотика. Наркоманія впливає на все ваше життя, руйнує відносини, кар’єру, здоров’я і самодостатність. Успіх лікування залежить від того, наскільки ви усвідомили причини своєї наркоманії. Часто причиною стає відсутність навичок боротьби зі стресом.
 • Послідовність і старанність – ключ до успішної реабілітації наркоманії.

 

Підтримка близьких людей

Не намагайтеся вилікуватися самотужки. Яке лікування ви б не обрали, підтримка близьких має велике значення. Чим більше позитивного впливу вони надають на ваше життя, тим більше у вас шансів на одужання. Відновитися після наркоманії нелегко, але з адекватною підтримкою, напрямком, і навіть «жилеткою для сліз», процес буде проходити набагато легше.

Покладіться на близьких і друзів. Їх підтримка може стати безцінною в боротьбі з наркоманією. Якщо у вас немає таких людей, зверніться за допомогою до психотерапевта. Якщо ви будете мовчати і все тримати в собі, рівень вашого стресу зросте. А це не бажано в процесі реабілітації наркозалежності.