Демонстрація алкоголю у фільмах

Демонстрація алкоголю у фільмах збільшує ризики алкогольної залежності в підлітковому віці

Більше 70% фільмів, які були випущені у Великобританії в останні 20 років, наповнені сценами із вживанням алкоголю.

Нове дослідження показало, що екран телевізорів може стати причиною реальних проблем, пов’язані зі зловживанням алкоголю у підлітковому віці. Дослідники підсумували, що стаючи мимовільним свідком вживання спиртних напоїв у фільмах, підлітки, асоціюючи себе з героями кіно, намагаються спробувати алкоголь в ранньому віці.

Результати, які були опубліковані в останньому номері журналу Pediatrics, були отримані після аналізу даних понад 5000 підлітків, віком до 15 років. Всі підлітки були з проекту “Діти 90-х років” з Брістоля, Великобританія.

Провідний дослідник доктор Андреа Вейл і її колеги виявили, що ті діти, які мали найбільший вплив, були в 1.2 рази більше схильні спробувати алкоголь і в 1.7 разів більше які вже вживали алкоголь. Підлітки, які схильні до впливу, в два рази частіше мають проблеми з алкоголем в зрілому віці.

 

Приблизно 72% найпопулярніших фільмів Великобританії в період 1989 по 2008 роки були показані сцени із вживанням алкоголю, але тільки 6% з них були класифіковані як “для дорослих”. Вейл пропонує переглянути категорії фільмів, а також надати класифікації для фільмів, що містять сцени з алкоголем. Таким чином це може допомогти зменшити споживання алкоголю у підлітковому віці.

Незалежні дослідження, які були опубліковані в лютому минулого року, в журналі “Алкоголізм: клінічні та експериментальні дослідження”, також показали, що проблеми зі сном серед підлітків можуть призвести до проблем з алкоголем в більш пізньому віці. Марія Вонг, професор і директор експериментального тренінгу у відділі психології Університету штату Айдахо, і її команда проаналізували дані 6504 підлітків – 52% хлопчиків і 48% дівчаток – які були запрошені в три хвилі, 1994-95, 1996 і 2001-02 роках.

Вонгн прийшла до висновку, ті хто був у хвилі періоду 1994-95 рр мають високий рівень “міжособистісних проблем, пов’язані з алкоголем … водіння в нетверезому вигляді, а друга хвиля має проблеми, пов’язані з наркотиками”.

У дорослих, які мають проблеми зі сном, підвищується ризик зловживання алкоголем через рік, а проблеми з наркотиками проявляються через 3.5 років. Ті люди, які страждають безсонням і проходять лікування алкогольної залежності, схильні до рецидиву.