Бутират: що це, дія на організм, наслідки вживання

Що таке бутират

У нього багато імен – рідкий екстазі, вода, бутік, буратіно. Але як би ласкаво його не називали, оксибутират натрію був і залишається найнебезпечнішим психотропним препаратом. Його доступність і дешевизна роблять бутират практично одним з найстрашніших наркотиків на пострадянському просторі.

Перша згадка про синтез оксибутирату натрію датована 1874 роком. Препарат досі широко застосовується в медицині. Його використовують в акушерстві та гінекології, палатах реанімації, при лікуванні неврологічних захворювань.

бутират

Однак ринок зараз наповнений дешевим хімічним гаммабутіралактоном, який використовується для розведення фарб і полімерних матеріалів. За допомогою хімічних перетворень гаммабутіралактон перетворюється на найсильніший психотропний засіб.

Як діє бутират

Часто дивна поведінка людей, які знаходяться під впливом бутирата, викликає бурхливий сміх у оточуючих.

Препарат викликає ейфорію, підйом настрою, благодушність, політ думок, рухову активність, порушення координації рухів і інші побічні ефекти.

На тлі інших наркотиків бутират вживається досить просто, його можна просто пити як воду, без таких страшних наркоманських аксесуарів як шприци та голки. І, тим не менш, з точки зору покарання, бутират нічим не відрізняється від інших наркотиків: героїну, кокаїну, метадону …

У бутирата існує хибний імідж легкодоступного і нешкідливого наркотику. Це наркотик, а в світі не існує жодного виду наркотику, який не має негативних наслідків для людини та її оточення.

Наслідки вживання бутирату

Відчуття ейфорії, піднесеного настрою змінює втрата координації рухів і контролю над тим, що відбувається.

Вживання наркотику – завжди експеримент не тільки над собою, а й над оточуючими. Під впливом бутирата у людини порушується сприйняття навколишньої дійсності, вона не контролює свої дії і може завдати шкоди іншим людям з необережності.

Найнебезпечніше – сісти за кермо автомобіля під впливом бутирата. Але ж таких горе-водіїв, на жаль, часто можна зустріти на наших дорогах.

Вельми небезпечно також і отруєння оксибутиратом. Будь-якої хвилини можуть розвинутися галюцинації, організм може відключитися.

Бутират страшний саме тим, що він своєю уявною «безпекою» запускає механізм перетворення людини в тварину. Це найкоротший шлях до інших наркотиків більш важкої властивості.

Лікування

Багато наркоманів переходять на бутират, думаючи, що це менше зло. Але залежність від наркотика не проходить. Також як і з іншими видами наркотичних речовин, вона розвивається і потребує лікування і реабілітації.

Якщо людина не хоче повертатися в систему, вона негайно повинна звернутися за допомогою до фахівців наркологічного реабілітаційного центру, вибрати програму лікування, яка підійде саме їй. Однак варто пам’ятати, що найефективніше лікування полягає в комплексній реабілітації фізичної та психологічної залежності, роботі над мотивацією, боротьбі з тригерами, а також роботі над сімейними відносинами.