Алкоголь і старіння

Алкоголь і старіння

Алкогольна залежність може розвинутися у дорослої людини будь-якого віку.

В цілому, люди старшого покоління схильні вживати менше алкоголю, ніж молодь, однак все ж проблеми з випивкою можуть виникнути у будь-якої людини. З віком тіло людини змінюється. Розвиваються проблеми зі здоров’ям і хронічні захворювання. Людина починає приймати більше медичних препаратів. Все це разом може створювати додаткові проблеми, якщо людина вживає алкоголь.

Що таке алкоголь?

Алкоголь є хімічною речовиною, яка міститься в напоях, таких як пиво, вино, лікер, горілка, тощо. В процесі, що зветься бродіння, дріжджі перетворять натуральний цукор із зерен або винограду в спирт, що міститься в пиві та вині. Інший процес, під назвою перегін, відокремлює спирт від інших речовин в напої і робить його міцнішим. Цей вид алкоголю міститься в таких міцних напоях, як горілка, ром і т.д. Хімічна назва алкоголю – етанол.

Більше 40% людей, що старше від 65 років, вживають алкоголь. У більшості з них немає проблеми з залежністю або зловживанням, але деякі все ж не знають міри. Часто буває так, що люди самі не помічають того факту, що у них проблеми з алкоголем. Більше до цього схильні чоловіки, ніж жінки.

Люди старшого віку чутливіші до дії алкоголю

В процесі старіння, люди стають більш чутливими до дії алкоголю і його наслідків. Однією з причин такої чутливості є те, що метаболізм у літніх людей уповільнюється, і алкоголь переробляється і виходить з організму набагато повільніше. Також кількість води в організмі з віком зменшується, тому концентрація алкоголю в крові буде набагато вищою, ніж у молодих людей при такій же кількості випитого спиртного. Старіння знижує поріг толерантності до алкоголю. Це означає, що літні люди можуть відчувати вплив алкоголю, такий як невиразна мова і відсутність координації, легше, ніж коли вони були молодші. Літня людина може розвинути в собі залежність від алкоголю, хоча її звички випивати могли не змінитися з молодості.

Алкоголь може стати причиною погіршення здоров’я

Надмірне вживання алкоголю в похилому віці може стати причиною швидкого погіршення здоров’я. Тривале зловживання алкоголем призводить до пошкодження печінки, серця і мозку. Збільшується ризик розвитку ракових захворювань певного типу, а також порушень імунної системи, пошкодження м’язової і кісткової тканини. Надмірне вживання алкоголю в похилому віці посилює вже наявні захворювання, такі як діабет, високий кров’яний тиск, серцева недостатність, проблеми з печінкою і пам’яттю; інші порушення включають депресію і неврози. Літні люди з депресивним розладом більш схильні до алкоголізму, ніж літні люди без порушень настрою.

 

Алкоголь і медичні препарати

Багато літніх людей приймають ліки, включаючи виписані за рецептом. Вживання алкоголю заважає певним лікам надавати дію, а деякі препарати можуть стати небезпечними для здоров’я, і навіть смертельними в поєднанні з алкоголем. Суміш алкоголю з медичними препаратами може викликати сонливість, сплутаність свідомості, порушення координації, що може привести до нещасних випадків і травм. Подібне поєднання також викликає нудоту, запаморочення, головні болі та інші, більш серйозні проблеми зі здоров’ям.

Деякі медичні препарати та алкоголь категорично не можна змішувати

  • Аспірин, або ліки від артриту, в поєднанні з алкоголем можуть викликати внутрішню кровотечу в шлунку.
  • Парацетамол у поєднанні з алкоголем шкодить печінці.
  • Ліки від застуди або алергії, які містять антигістамінні, в поєднанні з алкоголем викликають непереборну сонливість і порушення координації.
  • Вживання алкоголю і снодійних, знеболюючих або антидепресантів, стає причиною ряду порушень, включаючи сонливість, порушення координації, ускладнення дихання, прискорене серцебиття та проблеми з пам’яттю.
  • Алкоголь шкодить дії ліків, що регулюють кров’яний тиск, ліків при діабеті, виразці, подагрі, серцевій недостатності, і лише посилює хворобливий стан людини.

Ліки залишаються в організмі, принаймні, протягом декількох годин. Тому, якщо людина вживає алкоголь незабаром після прийому ліків, небезпека зберігається.

Уважно читайте та дотримуйтесь інструкції на упаковці медичного препарату. Проконсультуйтеся з лікарем.