Як впоратися з хворобливим бажанням грати в азартні ігри

Як впоратися з хворобливим бажанням грати в азартні ігри

Переживати подібне почуття цілком природно, але якщо ви в процесі прийняття правильного рішення, від подібного почуття краще позбутися. Пам’ятайте, як тільки ви навчитеся приймати правильні рішення і отримаєте необхідну підтримку від близьких, боротися з подібними поривами буде набагато легше. Вам допоможуть наступні стратегії:

 

 • Просіть про допомогу. Зателефонуйте близькому членові родини або другу, поговоріть з ними про це за філіжанкою кави. Сходіть до психотерапевта.
 • Займіться чимось іншим. Відволікайте себе іншою діяльністю, навіть прибирання може допомогти, сходіть в спортзал, подивіться кіно по телевізору.
 • Відкладайте на потім. Якщо вам дуже хочеться зіграти в азартну гру, скажіть собі що зробите це через п’ять хвилин, через п’ятнадцять хвилин, через годину – відкладайте так довго, як зможете. Поки ви очікуєте, порив до гри може пройти або ослабіти настільки, що ви зможете встояти.
 • Візуалізуйте. Уявляйте собі, що станеться якщо ви піддастеся пориву. Подумайте про те, як ви будете себе почувати без грошей, як ви знову розчарували себе самого і свою сім’ю.
 • Уникайте самотності. Якщо ви граєте в азартні ігри, щоб перебувати в суспільстві, спробуйте здоровіший спосіб налагодити соціальні зв’язки. Займайтеся добровольчими роботами, розшукайте старих і забутих друзів, заведіть нових.

 

Якщо ви не в змозі встояти перед поривом зіграти в азартну гру, не використовуйте це як виправдання, щоб здатися. Подолання ігроманії – важке завдання. Час від часу ви будете зриватися, але важливо вчитися на своїх помилках і продовжувати працювати над своїм одужанням.

Як допомогти члену сім’ї – ігроману.

Якщо у вашого родича проблеми з азартними іграми, він чи вона можуть:

 

 • Стати більш оборонними стосовно азартних ігор. Чим більше азартний гравець занурюється в процес, тим більше у нього виникає бажання захистити свою пристрасть, як спосіб заробляння грошей. Ваш родич може стати потайливим, і навіть звинуватити вас в його необхідності грати, сказавши, що все це заради вас і вам просто необхідно повірити в «великий виграш» у майбутньому.
 • Раптово приховувати фінансове становище справ. У близької людини може виникнути раптове бажання контролювати домашні витрати, або виявиться різка недостача грошей в умовах колишнього доходу та витрат. Раптово можуть зникнути заощадження, або вони будуть потрібні на «позичити другу».
 • Відчувати пригніченість, навіть відчай через брак грошей. Ваша близка людина постійно просить або позичає гроші у друзів або родичів. У будинку пропадають прикраси.
 

Як допомогти з проблемою азартних ігор

Нав’язливі і проблемні гравці часто потребують підтримки своєї родини та друзів, в їх допомозі в боротьбі з нездоровою залежністю від азартних ігор. Але рішення кинути грати вони повинні прийняти самостійно. Зі сторони ви ніколи не зможете змусити проблемного ігромана кинути грати в азартні ігри.

Якщо у члена вашої родини проблеми з азартними іграми, ви можете відчувати суперечливі почуття. Цілком можливо ви почнете прикривати цю залежність, витрачати силу-силенну часу і грошей на те, щоб утримати його від гри. І в той же час ви будете відчувати гнів і роздратування за черговий програш. Ігроман позичатиме або крастиме ваші гроші, не повертаючи їх, продавати родинне майно, щоб покрити величезні борги. А зіткнувшись обличчям з наслідками своїх дій, ігроман ще й переживе крах самоповаги. Це одна з причин високого рівня самогубств серед проблемних азартних гравців.

Керівництво до дії:

 

 • Почніть, допомагаючи собі. У вас є право захищати себе емоційно й матеріально. Не звинувачуйте себе у проблемах азартного гравця. Підтримка може допомогти вам зробити позитивний вибір для себе, і правильно підтримати кохану людину. Надавайте допомогу, не втрачаючи себе в цьому процесі.
 • Не проходьте через це поодинці. Справитися з гральною залежністю коханої людини дуже складно. Це може викликати пригнічуючі почуття. Не варто раціоналізувати проблему, пояснюючи її фразою «це було в останній раз». Ви можете відчувати сором, думаючи, що такі проблеми відбуваються тільки у вас. Але це не так. У нашій країні величезна кількість сімей бореться, і вже побороло цю біду. Говоріть з людьми. Почитайте форуми. Якщо вам особливо важко впоратися з ситуацією, зверніться за допомогою до психотерапевта. У будь-якому випадку в цій ситуації необхідно розібратися і не пускати все на самоплив. Азартний гравець в родині викликає змішані і складні почуття.
 • Позначте кордони у фінансових питаннях. Якщо ваша близька людина серйозно налаштована на лікування від ігрової залежності, буде краще, якщо ви візьмете турботу про сімейні витрати на себе, щоб переконатися, що гравець не має можливості зірватися. Однак це не робить вас відповідальним за управління над його поривами грати. Ваш першочерговий обов’язок – переконатися, що ви перебуваєте в повній фінансовій безпеці.
 • Подумайте про те, як ви будете реагувати на прохання про гроші. Залежні гравці вельми досягають успіху в випрошуванні грошей. Вони можуть використовувати прохання, благання, маніпуляції і загрози, щоб отримати бажане. Будуть потрібні час і практика, щоб навчитися правильно реагувати і відповідати на його вимоги, і переконатися, що своєю поведінкою ви не стимулюєте гравця і не втрачаєте власної гідності.

Що можна і не можна робити, якщо ваша близька людина є залежним гравцем

Можна:

 

 • Шукати підтримку серед людей з такими ж проблемами на форумах і в групах.
 • Розповісти про проблему з азартними іграми своїм дітям.
 • Помічати позитивні якості близької людини із залежністю.
 • Зберігати спокій під час розмови з залежним ігроманом про програші та їх наслідки.
 • Дозволити ігроману знати про те, що ви також маєте потребу в підтримці, тому що ця ситуація негативно позначається на вас і ваших дітях.
 • Розуміти необхідність лікування від азартної залежності, незважаючи на велику кількість часу, який для цього знадобиться.
 • Контролювати сімейні фінанси.

 

Не можна:

 

 • Наставляти, читати нотації, або дозволити собі втратити контроль над гнівом.
 • Погрожувати, ставити ультиматуми, якщо ви не маєте на меті їх виконувати.
 • Ізолювати гравця від сімейного життя і діяльності.
 • Очікувати негайного одужання або вирішення всіх проблем, як тільки азартні ігри припиняться.
 • Сплачувати борги гравця.
 • Заперечувати чи приховувати існування проблеми від себе, сім’ї та оточуючих людей.