Як спілкуватися з залежною людиною

Як спілкуватися з залежною людиною

Як спілкуватися з залежною людиною?

 

  • Намагайтеся підтримувати, але не забувайте про себе

Жодна людина в світі не володіє вродженим даром спілкування з наркоманами. Це складний процес. Плутанину створює сама залежність в людині і серед людей, які її оточують.

Складність в спілкуванні з наркоманом з’являється тоді, коли ви самі дозволяєте йому продовжувати цю згубну звичку. Водночас наркоман ускладнює ситуацію своєю брехнею і небажанням визнати існуючу проблему. Зміна способу спілкування може стати поштовхом до змін.

 

  • Будьте лагідні з залежною людиною.

Покажіть свою турботу через свою поведінку – говоріть з добротою і співчуттям. Це секретний інгредієнт в рецепті правильного підходу і налагодження контакту з наркоманом.

 

  • Дайте можливість висловитися.

Незалежно від того, чи це ваш коханий чоловік, чи ні, наркоман буде більш схильний до довірливих відносин лише в разі, коли ви будете його слухати не перебиваючи і не висловлюючи критики й осуду. Навіть якщо ви в корені не згодні з його поведінкою, залежність з’являється не на порожньому місці. Намагайтесь дізнатися більше про причини залежності з точки зору самого наркомана.

 

  • Будьте послідовні.

Якщо у вас близькі стосунки з залежною людиною, відповідайте за свої слова та вчинки. Не дозволяйте їм розходитися в різні боки. Інакше залежна людина не зможе зрозуміти, чого ви хочете. Наприклад, не розповідайте своєму чоловікові про те, що він алкоголік, а потім пропонуючи йому випити по пляшці пива.

 

  • Намагайтеся бути передбачуваними.

Залежні можуть бути дуже непередбачувані у своїх словах і вчинках, проте гарний наочний приклад допоможе вивести їх на правильний шлях. Будьте передбачувані поруч з наркоманом чи алкоголіком, сюрпризи здійснюють на них значний стрес і штовхають до шкідливих звичок.

 
  • Проявляйте безумовну любов і турботу.

Дозвольте наркоману відчути, що ви все ще любите і дбаєте про нього, не дивлячись на тяжкість залежності. Якщо це не так, то проявіть хоча б переживання про те, чи допоможуть йому впоратися з залежністю. Це не означає, що ви готові змиритися. Нехай наркоман знає, що ви не готові миритися з його залежністю, встановіть межі і будьте вірні своєму слову. Порожніми погрозами нічого не добитися.

 

  • Підтримуйте бажання змінитись.

Дайте залежній людині зрозуміти, що ви готові підтримати її на всіх етапах лікування, наприклад, ходіть з наркоманом в клініку або до психотерапевта. Незважаючи на те, що ваша власна мотивація є набагато вищою, це може стати зрушенням в бажанні наркомана нарешті отримати допомогу.

 

  • Дозвольте подіям відбуватися так, як хочеться залежній людині.

Звичайно, в тому, що стосується неприйнятних речей, ви повинні бути тверді. Ні в якому разі не можна допускати такі речі, як наприклад, вживання наркотиків у вашому будинку або пияцтво за кермом. Однак, що стосується змін, які всім необхідні, дозвольте залежній людині самостійно обрати спосіб. Пропонуйте свою допомогу в тому ключі, який буде їм зрозумілий, без тиску і вказування. Дозвольте «хворому» самому вибрати спосіб зцілення.

 

  • Не забувайте шукати інформацію про те, як допомогти правильно

Багато наркоманів та алкоголіків часто соромляться своєї залежності, відчувають страх перед міліцією (поліцією). Це одна з найбільших причин, через які вони бояться звернутися за допомогою. Запропонуйте допомогти в пошуку необхідної інформації. Якщо залежна людина відмовиться, постарайтеся знайти допомогу для себе. Це дозволить вам впоратися з ситуацією, поліпшити самопочуття і настрій. Ваш приклад може підштовхнути залежного до подібних дій і щодо себе.