Вплив сім’ї на одужання наркомана

Вплив сім’ї на одужання наркомана

Як сім’я може вплинути на члена з наркотичною або алкогольною залежністю?

Проблема населення нашої країни номер 1 – алкоголізм і наркоманія, і це факт, який складно приховувати. Вже багато десятків років різні служби охорони здоров’я спостерігають за тим, як залежність руйнує життя людей і сімей, а будь-які спроби вжити заходів розбиваються як вода об скелі. Батьки, матері, батьки-одинаки, гетеро- і гомосексуальні пари, будь-які шари населення, бідні чи багаті, можуть опинитися під впливом хімічної зарази. Наркотики і алкоголь руйнують стосунки між людьми. Найбільше від наслідків залежності в родині страждають діти та підлітки.

Проте, загальна допомога і підтримка, спрямовані як на людину з залежністю, так і на її сім’ю, можуть творити дива і зцілювати тіло і душу.

Чим може допомогти сім’я?

  • По-перше, члени сім’ї можуть вивчити все, що стосується алкоголізму та наркоманії.

Чим більше у них буде знань у цій сфері, тим більше різних можливостей вони зможуть для себе відкрити в допомозі хворому члену сім’ї. Наша здатність впоратися з чим-небудь є результатом наших знань про проблему, з якою ми зіткнулися. Незважаючи на те, що родина вже якийсь час може жити з залежністю одного з членів, для неї важливим кроком на шляху до позбавлення є повна поінформованість про всі її аспекти. У лікуванні наркотичної та алкогольної залежності ні в якому разі не можна покладатися на загальноприйняті міфи і поведінку (повчання, скандали, скарги, жертовність тут не допоможуть). Розуміння того, як саме алкоголь і наркотики впливають на людину, відіграє важливу роль.

  • По-друге, варто звернутися за допомогою для самої сім’ї.

Алкоголізм і наркоманія – хвороба всієї родини, яка безпосередньо зачіпає кожного її члена. Допомога потрібна не тільки наркоману або алкоголіку, але і оточуючим його людям, навіть якщо вони самі цього не усвідомлюють. Кожен член сім’ї, що зіткнулася з цією хворобою, повинен розуміти, з чим насправді він зіткнувся, а також заслуговує допомоги та керівництва в тому, як знайти здоровий шлях подолання негативних наслідків залежності всередині сім’ї. Поінформованість та підтримка групової терапії, лікування співзалежності в центрі Василенко допоможуть відчути, що ви не самотні у своїй проблемі; ви не несете відповідальність за вживання речовин вашою близькою людиною. Зрозуміти, що вам необхідно піклуватися також і про себе, незалежно від того чи вирішила залежна людина лікуватися, чи ні.

У наркологічному центрі Василенко пацієнтам та їх сім’ям пропонують широкий спектр послуг, які включають допомогу співзалежним членам родини. Якщо вас турбує ваша залежність або залежність близької людини, зв’яжіться з консультантом по телефону, e-mail або Skype, вказаними на сайті. Ви зможете отримати консультацію, допомогу і необхідну інформацію про лікування абсолютно безкоштовно. Один дзвінок може стати першим кроком на шляху до здорового та повноцінного життя вашої родини!

Дізнайтеся, що ви можете зробити, щоб допомогти рідній людині:

Програми лікування, консультації, взаємодопомога, групи підтримки, а також будь-які інші варіанти. Ви можете розповісти про них людині. Незважаючи на те, що тільки сама людина із залежністю може прийняти рішення лікуватися, ви можете створити всі умови, які цьому будуть сприяти. Займаючись пошуком всіляких рішень, ви можете стати прикладом та ініціювати бажання залежної людини одужати.

Ваше терпіння допомагає лікуватися

Як і з будь-яким хронічним захворюванням, відновлення потребує часу. Перерви і рецидиви можуть і будуть траплятися як у залежної людини, так і у членів її сім’ї. Колишнє напруження і невдоволення у стосунках можуть спалахувати час від часу. Вчіться на цих подіях і залишайтеся зосередженими на лікуванні.

Сподівайтеся на краще і не сумнівайтеся в можливості позбутися згубної пристрасті. Від цього залежить ваше майбутнє.