Вилікувати залежність гіпнозом

Вилікувати залежність гіпнозом

Чи здатний гіпноз зцілити залежність?

Як відомо, гіпноз давно вже використовують для лікування різних видів залежності. Найбільше він користується популярністю у охочих розпрощатися зі звичкою палити. Тим не менш, його застосовують практично до кожної залежності, відомої людству. Люди, які хочуть кинути пити, грати в азартні ігри, вживати наркотики звертаються до фахівців, які допомагають їм таким «м’яким» способом. Але, як і з будь-якою іншою хворобою, пацієнт повинен визнати, що він не в порядку, до того, як гіпноз допоможе вирішити цю проблему.

Існує кілька методів лікування гіпнозом.

  • Деякі люди використовують мантри, або особливі молитви, щоб занурити себе в глибокий транс, необхідний для доступу до підсвідомості.
  • Інші покладаються на лікарів, які за допомогою різних технік допомагають їм увійти в цей стан. Під час гіпнозу свідомість людини розслабляється до такої міри, що вона більш не впливає на роботу підсвідомості. І тоді в підсвідомість можливо впровадити сугестії, які перенаправляють думки і бажання людини так, що та перестає відчувати тягу і бажання вжити наркотик. Часто, коли людина приходить до тями після гіпнозу, вона не пам’ятає все, що з нею відбувалося під час сеансу.

На жаль, гіпноз не може надавати однакового впливу на всіх. Щоб по-справжньому сприймати гіпнотерапию, людина повинна бути відкритою до процесу і вірити в його дію. Дуже багато залежить від бажання людини, її готовності до співпраці; клієнт повинен дозволити собі максимально розслабитися, щоб навіювання досягли його підсвідомості. Сумніви і психологічні бар’єри можуть перешкодити гіпнотичному навіюванню досягти своєї мети. У процесі гіпнотерапії немаловажним є бажання самого пацієнта вилікуватися від залежності.

Багато фахівців сперечаються щодо постійного результату дії гіпнотерапії. Деяким пацієнтам достатньо одного-двох сеансів гіпнозу, щоб результат вже почав проявляти себе, іншим же необхідно буде періодично повертатися і повторювати навіювання протягом життя. Не існує чіткого наукового пояснення, чому гіпноз по-різному діє на різних людей. Доброю новиною є той факт, що якщо одного разу чоловік піддав себе впливу гіпнозу для лікування залежності, і він почав діяти, це означає, що чим далі, тим легше гіпнотичні навіювання будуть впроваджуватися в підсвідомість. У деяких випадках достатньо буде лише слова або жесту, щоб контролювати залежність, не повертаючись до гіпнозу щоразу.

  • Існують також види само-гіпнозу, призначені для лікування залежності від хімічних речовин або поведінки. Вони включають в себе глибоку медитацію за допомогою аудіо або відеозаписів, які будуть постійно нагадувати підсвідомості про те, чого необхідно уникати. Щоб досягти успіху в подібному лікуванні, людині необхідні самовладання і дисципліна, бо поруч не буде нікого, хто міг би допомогти в цій справі. Цей процес складний, і одужання вимагає частого повторення сеансів, якщо людина може покластися на власні сили.

Як і в більшості видів лікування наркоманії, кращих результатів можна досягти завдяки поєднанню власних старань, бажання і допомоги ззовні.