Ви турбуєтесь про свою дитину?

Порада для батьків та опікунів

Порада для батьків та опікунів наступна:

В цілому, більшість молодих людей, особливо у віці до 16 років, довіряють своїм батькам і реагуватимуть на будь-яку інформацію і підтримку, що їм пропонують. Однак, коли підлітки дорослішають, культурний розрив між поколіннями збільшується, і спілкування стає складнішим. Це не означає, що ви не повинні намагатися. Перед тим, як заговорити про наркотики зі своєю дитиною, переконайтеся, що ви володієте точною, актуальною інформацією про різні види наркотиків (вивчіть наш розділ Види наркотиків) і виберіть відповідний час, щоб провести бесіду.

Важливо зберігати спокій і самовладання. Якщо ви відчуваєте напругу, ви можете чинити тиск на дитину, що не дуже добре. Постарайтеся вести розслаблену бесіду, починаючи з навідних питань. Постарайтеся дізнатися, що відбувається з вашою дитиною за межами будинку, в компанії друзів, у школі і т.д. Постарайтеся не ставити питання, на які можна відповісти одним словом. Уважно слухайте дитину і намагайтеся зробити розмову двосторонньою.

Якщо ви відчуваєте, що назріває конфлікт, і ваша дитина не хоче з вами розмовляти, постарайтеся не панікувати.

Не дивлячись на всі історії з телебачення і преси про те, як наркотики призводять до залежності, злочиныв та смерті, важливо пам’ятати, що:

 

  • Для більшості дітей незаконні наркотики не є частиною звичайного життя.
  • Більшість людей, які пробують наркотики, не продовжують їх вживати.
 

Існує серйозний ризик, пов’язаний із зловживанням наркотиків, однак люди, які спробували їх всього раз, не страждатимуть від довгострокових наслідків для свого здоров’я.

Пам’ятайте, що існують різні причини, з яких люди вживають наркотики. Для вашої дитини це можуть бути всього лише «веселощі». Наркотики можуть змусити вашу дитину відчувати розслаблення, товариськість і надлишок енергії, і можливо це період, який їй необхідно пройти. Важливо пояснити дитині, що наркотики можуть незворотно вплинути на фізичне і психологічне здоров’я. Дитина повинна зрозуміти, що незважаючи на те, що ви не схвалюєте її вчинки, віна завжди може звернутися до вас за порадою чи допомогою.

Крім того, ваша дитина може використовувати наркотики, щоб уникнути тиску в школі чи вдома, або через те, що зазнає труднощів у подоланні стресових ситуацій. Знову ж таки, дуже важливо говорити спокійно і дістатися до суті будь-яких проблем. Ви повинні знайти спосіб вирішити ці проблеми разом, і допомогти дитині справлятися з такими ситуаціями без допомоги наркотиків.

Якщо у підлітка дійсно виникли проблеми з наркотиками або алкоголем, участь і підтримка батьків (родичів) може мати величезне значення для здоров’я і здатності справлятися зі стресовими ситуаціями без допомоги психоактивних речовин.

Наркологічні центри, консультації психологів, а також підтримка близьких допоможуть вашій дитині на будь-якому етапі залежності, якщо вона готова змінити свою поведінку.