Солі для ванн

Солі для ванн

Незважаючи на невинну назву, це нове сімейство наркотиків, що містять один або два штучних хімічних елементи, схожих на катинон, подібний амфетаміну стимулятор, що міститься в листі кхат.

Частішають випадки важкої інтоксикації і зловживання цим наркотиком. Це робить “солі для ванн” серйозною зростаючою суспільною проблемою. Штучні катинони в “солях для ванн” можуть викликати почуття радості, підвищену товариськість і статевий потяг. Але деякі люди, які зловживали ними, відчувають параною, збудження і галюцинації, втрату контакту з реальністю і підвищену агресивність. Були зареєстровані кілька смертельних випадків.

Якими є вуличні назви “Солі для ванн”?

Не варто ні в якому разі плутати синтетичні катинонові продукти, що продаються під назвою “Солі для ванн”, із звичайною сіллю для ванн, яка розчиняється у воді і використовується в умовах гігієни.

Зазвичай наркотичні солі для ванн виглядають як білий або коричневий кристалічний порошок, який продається в маленьких пакетиках з маркуванням «не для вживання людьми”. Іноді вони мають напис “добриво для рослин”, і віднедавна – “засіб очищення ювелірних прикрас”, “засіб для чищення екрану телефону” – вони продаються онлайн під величезною різноманітністю назв і брендів, таких як Ванільне небо, Хмара 9, Біла блискавка, Обличчя зі шрамом та ін.

Як наркотичні солі для ванн впливають на мозок?

Штучні катинони, знайдені в них, включають в себе 3,4 – метілендіоксіпіровалерон, мефедрон і метилон, хоча зустрічаються й інші. Багато чого ми все ще не знаємо про те, як насправді речовина впливає на людський мозок, але за своїм хімічним складом воно схоже з амфетаміном та екстазі, що робить його дуже небезпечним.

Бадьорить і пробуджує ефект, який відбувався у людей, які вживали цю речовину, схожий на ефект амфетаміну та кокаїну. Цей наркотик піднімає рівень нейропровідника допаміну в клітинах мозку, які відповідають за центри руху і насолоди. Допамін є головним нейропровідником, який змушує людей відчувати себе добре і відчувати насолоду.

Солі для ванн – це дешевий і, до недавніх пір, легальний замінник таких стимуляторів, як амфетамін і кокаїн. Дослідження показали, що МДПВ – найпоширеніший штучний катинон, знайдений в крові та сечі людей, які вживали солі для ванн, – піднімає рівень допаміну так само як і кокаїн, але в 10 разів сильніше.

Галюциногенні ефекти часто схожі з тими, що трапляються після вживання екстазі або ЛСД. Ці наркотики піднімають рівень серотоніну.

Як ще впливають солі для ванн на здоров’я людини?

Вживання солей для ванн тісно пов’язане з частими відвідуваннями лікарні. Звіти показують, що вони викликають проблеми з серцем (тахікардія, високий кров’яний тиск і біль у грудях), параною, галюцинації і напади страху.

Пацієнти з синдромом порушеного марення після вживання солей часто відчувають зневоднення, розпад м’язових тканин і відмову нирок. Інтоксикація штучними катинонами призводить до летального результату.

Синтетичні катинони мають високий ступінь зловживання і залежності. Під час експериментів, щури вводили собі наркотики і збільшували кількість, як це було при експерименті з амфетамінами.

Користувачі солі для ванн повідомили, що препарати викликають сильне бажання використовувати препарат знову, а також, для них вони здалися дуже захоплюючими. Часте вживання може призвести до залежності, викликає сильний абстинентний синдром, якщо не приймати цей препарат.

Небезпека солі для ванн є ще більшою, при цьому необхідно врахувати, що ці продукти можуть містити й інші невідомі інгредієнти, від яких можуть бути свої власні згубні наслідки.

Крім того, люди, які платять за інші наркотики, такі як екстазі, вважають, що вони можуть бути в небезпеці, якщо даний вид наркотику містить катинони. Наприклад, було виявлено, що мефедрон був просто замінений на MDMA ( метілендіоксиметамфетамін ) в таблетках, які продавалися як екстазі в Нідерландах.

Сіль для ванн як загроза

Коли сіль для ванн з’явилася наприкінці минулого десятиліття, вона швидко завоювала популярність в США і Європі, як “легальний наркотик”. У жовтні 2011 року Управління з боротьби з наркотиками, розмістило три синтетичних катинона, які вважалися під забороною і були в очікуванні подальшого розслідування. У липні 2012 року президент Обама підписав закон, який робить мефедрон і MDPV ( (М) етилен (Д) іоксі (П) иро ( в) Алерон) незаконним наркотиком поряд з іншими синтетичними наркотиками, які часто продаються як замінники марихуани (“Spice”).

Хоча новий закон також забороняє використання хімічно подібних названих препаратів (“аналоги”), виробники відразу ж реагують і створюють нові препарати щоб обійти всі законні обмеження. У 2010 мефедрон був заборонений у Великобританії, але така хімічна речовина як нафірон швидко замінила його і в даний час продається як ” чистяча суміш для ювелірних виробів” під торговою маркою “Космічний вибух”.