Синтетичні наркотики

Інформація про клас синтетичних наркотиків

Інформація про клас синтетичних наркотиків

Одним з найгірших винаходів нового тисячоліття в сфері наркотичних речовин стала поява синтетичних наркотиків. Цей клас наркотиків став лідируючим у списку зловживання та наркоманій.

Спочатку синтезовані препарати були об’єднані під назвою «клубних наркотиків». Проте темпи їх розповсюдження та видозміни стали настільки швидкими, що вони виявилися далеко за межами клубів і танцювальних майданчиків. І з цього часу подібна назва вже не могла до них стосуватись.

В 1960-і почав набирати свою популярність діетіламід d-лізергінової кислоти, простіше кажучи ЛСД. Незабаром прийшов фенциклідин або РСР. В 1980-і з’явився екстазі (МДМА). І ці препарати були лише верхівкою айсберга синтетичної групи наркотиків, які продовжують з’являтися і по сьогодні.

Нова синтетика

Свого часу, нові синтетичні препарати з’являлися і набирали популярність в Німеччині або Великобританії, а потім поширювалися по Європі і в США. Багато з цих препаратів були розроблені за кілька десятиліть до початку свого поширення, найчастіше вони не виконували свого первісного медичного призначення та їх знімали з продажу. Деякі люди помічали «цікаві» ефекти цих хімічних препаратів, які, можливо добре продавати, і почали виробляти їх як наркотик. Це робилося без урахування потенційної шкоди для здоров’я людини. А більшість синтетичних наркотиків неймовірно шкідливі.

Існує буквально більше ста препаратів, які можна включити в список нових синтетичних наркотиків.

Ось короткий перелік найпоширеніших:

  • 4-метілметкатінон (Мефедрон)
  • 3,4-метілендіоксіпіровалерон (МДПВ, солі для ванн)
  • 2- (2,5-діметокси-4-етілфеніл) етанамін (2С-Е)
  • 2- (4-ЛОДО-2,5-діметоксифеніл) етанамін (2С-1)
  • діметоксифеніл] етанамін (2C-T-2)
  • пропілфеніл) етанамін (2C-P)
  • 1-бутил-3-(1-нафтоіл) індол (JWH-073)
  • 1-гексил-3- (1-нафтоіл) індол (JWH-019)
 

Деякі з цих препаратів називають “cannabimimetic”, що означає, що вони імітують дію канабіноїдів, або препарати, які мають хімічний вплив подібний до марихуани. В цей список включені деякі хімічні речовини, які продаються як синтетична марихуана та інші, які можуть мати назву “солі для ванн”.

Також до синтетичних наркотиків можна віднести і медичні препарати, які до цих пір використовують, проте вони перебувають під контролем держави, такі як БЗП (бензілпіперазін), ГОМК (гамма-гідроксибутират) і кетамін.

Боротьба правопорядку проти синтетичних наркотиків

З швидким ростом числа препаратів в цьому списку, не дивно, що правоохоронні органи не можуть йти в ногу. Нові закони, які можуть перерахувати багато з цих препаратів, видаються на державному рівні, проте десятки нових препаратів з’являються на ринку щотижня.

Небезпечна дія синтетичних наркотиків

У цьому списку є величезна кількість препаратів різного типу, тому перелік небезпек широкий і різноманітний. Одним з показників шкоди є величезна кількість викликів швидкої допомоги після вживання. Про небезпеку вживання синтетичної марихуани (Спайс), солей для ванн, або інших синтетичних наркотиків, а також про симптоми наркотичної ломки ви можете прочитати на нашому сайті.

Існує багато історій-прикладів про те, чим загрожує вживання синтетики. Наприклад, історія про чоловіка з Луїзіани (США), який відкусив шматок обличчя свого сусіда під час суперечки. Або про те, як голий чоловік в штаті Іллінойс (США), який 15 червня 2012 сів на капот чужого автомобіля та проїхався на ньому кілька кілометрів, поки поліція не зняла його. Вживання цих наркотиків також штовхає людей на тяжкі тілесні злочини або вбивства.

Синтетична марихуана викликає судоми, ускладнене дихання, нудоту та тривалі психічні порушення. Цей препарат став популярним в 2009-2010 роках.

Солі для ванн можуть привести до галюцинацій, параної, агресивної, смертоносної або суїцидальної поведінки.

Тенденція зловживання синтетичними наркотиками не показує ознак уповільнення, що робить її важливою проблемою на сьогоднішній день.