Лікування неврозів

Що таке невротичний розлад? Прикордонні порушення психіки з оборотним характером, які найчастіше з’являються через психотравми та не впливають на самосвідомість, називають невроз.

невроз що це

Вони виникають через моральне або фізичне перенапруження, нав’язливі страхи, фобії, внутрішньоособистісні конфлікти, залежність від чужої думки, невміння справлятися з труднощами, бурхливі емоційні реакції.

Види неврозів

Класифікація хвороби дозволяє визначити, які види неврозів існують. Кожен з них має свої особливості, це враховується при складанні лікувально-оздоровчого плану. Вони відрізняються один від одного симптоматикою і ступенем прояву:

 • Істерія. Людям з цим діагнозом характерні яскраво виражені емоційні реакції. До них відносяться з’ясування стосунків на підвищених тонах, непритомність, сльози, крики, істерики, нудота і навіть судоми;
 • Неврастенія. Часто зустрічається у людей з низькою самооцінкою, підвищеною чутливістю, підозрілістю. Вони відчувають страх приймати рішення самостійно, бояться оцінки оточуючих;
 • Психастенія. Виражається в деперсоналізації, внутрішньому конфлікті, емоційній лабільності, почутті власної неповноцінності, підвищеної тривожності, лякливості, заниженій самооцінці;
 • Обсесивно-компульсивний розлад. Симптомами можна назвати нав’язливі думки, повторення однієї й тої ж дії, параною.У пацієнтів присутня помилкова соматична симптоматика;
 • Депресивний невроз. Вид розладу, який проявляється в емоційних перепадах. Людина відчуває розпач, тугу, негативні почуття, емоції. З’являються суїцидальні думки та відчуття власної безпорадності.

Відновлювальна програма допоможе стабілізувати психологічний, емоційний стан пацієнта з невротичним розладом. Методи терапії підбираються залежно від персональних особливостей кожного пацієнта.

Який лікар займається лікуванням неврозів

Лікар, який займається лікуванням неврозів – психіатр або психотерапевт Запоріжжя. Записатися на консультацію можна онлайн або зателефонувавши за номерами гарячої лінії, які вказані на нашому сайті.

неврози та їх лікування

Для ефективного лікування неврозів необхідно знати повну картину захворювання, індивідуальні особливості кожного пацієнта. Своєчасна діагностика показана тим, у кого є псіхопаталогіі або причини звернутися до лікаря.

Профілактика неврозів

Проводити профілактику неврозів потрібно задовго до того, як проблема придбає стійкий характер. Запобігти функціональні порушення допоможуть поради наших фахівців, дотримуючись яких у вас вийде уникнути розвитку хвороби:

 • Відмова від шкідливих звичок, здоровий спосіб життя;
 • Фізичні вправи, ЛФК;
 • Регулярні прогулянки на свіжому повітрі;
 • Повноцінний, збалансований раціон;
 • Сприятлива атмосфера вдома, в колективі на роботі;
 • Відпочинок, медитація;
 • Робота з психологом.

Уникнути погіршення психічного здоров’я допоможуть своєчасні заходи. Дотримуючись правил профілактики стресу вийде поліпшити діяльність ЦНС і функцій психіки. Якщо самостійно зробити це не виходить – довіртеся професіоналам.