Історія Метамфетаміну

Історія Метамфетаміну

Метамфетамін далеко не новий препарат, незважаючи на те, що за останні роки він став потужнішим завдяки швидкому розвитку технологій для його виробництва.

  • Вперше наркотик амфетамін був синтезований в 1887 році в Німеччині. Сильнішу його форму почали розробляти в Японії в 1919 році. Кристалічний порошок був легко розчинний у воді, що робило його ідеальним кандидатом для ін’єкцій.
  • Метамфетамін увійшов в широке використання під час Другої Світової Війни, коли ворогуючі сторони прагнули тримати свої війська в постійній бадьорості. Японські льотчики-камікадзе вживали високі дози препарату перед виконанням своїх смертельних завдань. Після війни зловживання наркотиком досягло масштабів епідемії, оскільки постачання, які призначалися для військових, стали доступні японській громадськості.
  • З 1950 року в США метамфетамін стали призначати як допоміжний засіб для схуднення та боротьби з депресією. Він був легко доступний, через що студенти почали використовувати його як немедичний стимулятор, що допомагає у навчанні. Наркотиком стали зловживати водії-далекобійники та спортсмени, тому що він допомагав їм не спати і зберігати бадьорість на довгі години.
  • З 1960-х картина стала помітно змінюватися. З появою доступного метамфетаміну, який треба було вводити внутрішньовенно, наркоманія набирала своїх обертів.
  • У 1970 році, уряд США забороняє вільне застосування препарату. Після цього, виробництво і розповсюдження наркотику під контроль взяли американські мото-банди. Більшість споживачів метамфетаміну були жителями сільської місцевості, для яких кокаїн був занадто дорогим задоволенням.
  • У 1990-ті роки мексиканські наркокартелі почали створювати великі підпільні лабораторії в Каліфорнії. Одночасно з тим, як в них вироблялося понад 20 кг наркотику за вихідні, масово створювалися і дрібні «приватні» лабораторії на кухнях і в маленьких квартирах. Звідти наркотик поширився по всій території США і перекочував до Європи через Чехію. Сьогодні цей препарат доступний і в Азії, тому що його виробляють в Таїланді, М’янмі та Китаї.
 

Всесвітня епідемія наркоманії

Токсичні інгредієнти метамфетаміну призводять до серйозних наслідків для здоров’я. У людини починає розвиватися страшний карієс, відомий як «метамфетаміновий рот». Зуби стають чорними, гниючими та з дірками, часто до кореня. Самі корені теж гниють, зуби і ясна руйнуються зсередини.

Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності оцінюють виробництво стимуляторів амфетамінового ряду (які включають і метамфетамін) в усьому світі майже в 500 метричних тонн на рік, з кількістю порушників в 24,7 млн. людей.

Уряд США повідомляє, що в 2008 році близько 13 млн. чоловік у віці до 12 років вживали метамфетамін, і 529 000 з них є залежними.

Зловживання цим препаратом широко поширене в Чеській республіці. Там його називають первітин. Звідти він швидко поширюється по Європі. Від 20% до 60% наркоманів, що звернулися за лікуванням в Чехії, Швеції, Фінляндії, Словаччині та Латвії, є залежними від метамфетамінів.

У Південно-Східній Азії найбільш поширеною формою метамфетаміну є невеликі таблетки, звані Яба в Таїланді та Шабу на Філіппінах.