Дмитро (31 рік)

– Всім привіт. Мене звати Діма, я киянин. На даний момент мені 31 рік. Я колишній пацієнт цієї клініки. Так склалося, що своє 25-річчя я відзначав тут і ось минуло вже шість років. Я був проїздом в Запоріжжі і вирішив зайти сказати "Спасибі" всім хто допомагав мені впоратися з цією проблемою. Я задоволений, я отримав другий шанс. Хоча перші десять днів я ставився скептично і думав, що це все "розвод". Але потім мене зачепило і мені реально ці люди допомогли. І ось минуло вже шість років, у мене нове життя, нова робота, батьки до мене почали ставитися по-іншому, та й я підріс – фізично підріс – я став в два рази товще, у мене зажила щелепа (мені вирізали пів щелепи, тому що я гнив і розкладався). Я вчасно звернувся в цю клініку. Зараз все налагодилося. Так що удачі всім, хто хоче з цим боротися. Пару років я жив на іншому районі, це теж, до речі, допоможе. На перший час треба виїхати зі свого середовища. Потім, коли повертаєшся, тебе люди не впізнають. Коли я зустрічав людей, вони на мене дивилися і думали "Він чи не він?" "Та невже! Не може бути! "

– Діма, ти говорив про батьків. У чому змінилося їхнє ставлення? І коли це сталося? Багатьох хлопців цікавить питання – "Коли ж довіра повернеться" і "Як це відбувається?"
– Поступово. Скажу так, зараз батьки посміхаються, коли я приходжу додому. Я рідко там з'являюся, живу окремо від них, за свій рахунок, працюю, сам себе забезпечую. Вдома я буваю, може, 3-4 рази на рік. Мама посміхається! І це приємно. Тато теж … коротше кажучи,  життя налагодилося. Буває, іноді сниться, але наяву не хочеться.

– Зрозуміло. Діма, чим ти зараз займаєшся?
– Цього року я закінчив інститут. Здобув вищу освіту, навіть не бакалавра, а далі пішов – на спеціаліста. Сам писав диплом. 23 квітня мені його видали на руки – "Спеціаліст Технології Харчування". Працюю шеф-кухарем. Їжджу в Крим на сезон – влітку працюю, а взимку відпочиваю. Пів року напружуюся, пів року відпочиваю.

– Ти казав, що в тебе навіть є люди підпорядкованні тобі?
– Так, у нас нормальний ресторан, 600 посадкових місць, працює 1000 чоловік. У моєму підпорядкуванні працюють люди віком від 18-60 років, які мені періодично телефонують і запитують чи буду я працювати в цьому році, тому що якщо я не буду, то вони туди теж не поїдуть. Тобто у нас вже склалася така своєрідна сімейна обстановка.

– З особистим життям як йдуть справи?
– Сюди приїхав з дівчиною. Вона із Запоріжжя. Ось йшов повз і вирішив зайти подякувати. Настольгия накотилася. Мій сусід з Києва теж … Його мама ходила дивилася на мене. Так склалося життя, що старший брат його загинув, він був моїм другом. Вона бачила, що скоро втратить і молодшого. Він теж був пацієнтом цієї клініки. Йому дали адресу мої батьки. У цьому році у нього народилася донька. У нього теж життя налагодилося.

– Діма, коли ти від нас поїхав, якщо ти пам'ятаєш, як тобі було перший час? Як ти звикав до тверезості?
– Перший час було … Я навіть і не пам'ятаю. Уже шість років минуло!

– Зрозуміло. А як ти ставишся до коноплі?
– Ну так … що є, що ні. Я підшивався від алкоголю на рік, але перший раз спробував через два роки. Періодично на свята я можу собі дозволити, але в нормальній кількості, тобто не зловживаю.

– Що б ти міг порадити нашим хлопцям?
– Не знаю … у всіх своє життя, у всіх своє середовище. Все що я міг порадити, я вже порадив. Удачі і терпіння. Змінити середовище, виїхати хочаб на рік, кудись до бабусі, до дідуся. Головне не бути вдома. Тоді ви змінитесь до невпізнання, а далі буде вже легше. Буде смішно дивитися на те, коли йде вже чіхоточна людина,  дивиться на тебе і не дізнається, і каже: "ДТа невже! Так не буває! ". Тоді з'являється сила і впевненість у собі, і ти розумієш, що повертатися туди не хочеться. У мене це так було.

– Відмінно. Дякую.
– Ще раз, всім удачі!