Руслан (40 років)

– Здравствуйте. Мене звати Руслан. Я з міста Миколаєва. Про центр дізнався від людей, як і я сам, котры лыкувалися тут. Я зібрав речі і приїхав.
– Яка проблема у вас була?
– Проблема була така ж сама – опиата. Коли приїхав сюди, було дивно як це все відбувається. Почав лікуватися і мені допомогло. Лікування пройшло успішно. Я підшився, мені зробили укол, не пам'ятаю, як називається … на п'ять років. Підшивався я від усього, і від усіх видів наркотиків, і від алкоголю. Коли приїхав додому, місяць не міг знайти собі місця. Потім почав працювати і тепер все гаразд! Робота, сім'я, дім – це все, що мене оточує. Друзів старих не бачу. Хто – де: хто помер, хто живий. Тим не менш, спілкування ніякого з ними немає, тільки «Привіт – До побачення».
– Чим вам запам'яталося лікування в центрі?
– Лікування хороше. Лікарі ставляться дуже добре – всі доглядають за тобою. Віталій Іванович, звичайно, дуже сильно допоміг своїми шоками і терапіями.
– Ви десь лікувалися до цього?
– Так, лікувався, але нічого не допомагало. І закривали мене, що тільки не робили. Я був неслабкий наркоман за свої десять років, чудив … ну як усі. А тут я прозрів. Мені сподобалося дуже, я задоволений. Буду приїжджати сюди. Кожні 2-3 роки можна. Та не можна, а потрібно! Для себе! Хоча кодування моя закінчилася ще рік тому, я повинен був як би в тому році приїхати. Я приїхав по можливості, щоб мене відпустили з роботи. Я б міг ще не приїжджати рік-два, я просто в собі впевнений.
– На який день ви помітили зміни в собі?
– Днів десять, напевно, минуло. На початку, коли це все виходило, мені було не до цього, а потім мозок почав очищатися. З'явилися зовсім інші думки про життя і про все. Зовсім по-іншому на все це дивишся – на життя, на людей … Коли приїхав додому, було важко увійти в довіру. Буквально через півроку-рік не було ніяких проблем.
– Щоб ви хотіли побажати людям, які ще думають, їхати чи не їхати в клініку?
– Скажімо так, хто хоче жити і любити своїх близьких і рідних, треба терміново їхати. Я знаю людей, які місяць-два нічого не вживають, а потім знову роками … Я кажу: «Збирайся і їдь сюди» – «Та ні, я сам». А сам нічого не може зробити. Хочу допомогти людям, у яких є можливість приїхати сюди, але вони не вирішуються. Я задоволений своїм життям. Працюю, живу і радію життю. Малому вже чотири роки. Все добре!