Юрій (41 рік)

Я нарешті вийшов з в'язниці. Я вільний, я відчуваю, я живу …

Десять років, десять довгих болісних років я був замкнений, але не в тюремній камері, а в своїй свідомості. Хто засудив мене до цього висновку, і в чому була моя провина? Як це не боляче усвідомлювати, але весь цей час тюремщиком, прокурором і суддею був я сам. Вірніше, частина мене, величезна частина, яка, як потворний прибулець, розвивалася, регенерувала, міцніла всередині мене, висмоктуючи моє здоров'я, руйнуючи мою психіку, вбиваючи волю, поневолюючи розум. Ім'я цієї сутності – наркоман. Для більшості людей слово «наркоман» – синонім пороку, брехні, зради і бруду.

Вживаючи наркотики вже протягом декількох років, я не усвідомлював того, що поступово з людини, яка мріяла, планувала своє подальше життя, пов'язуючи її з цікавою роботою і коханою дівчиною, я трансформувався в наркомана. Далі був біль, розчарування, злодійство, судимість, хвороби. Поступово зникали мрії, посилювалося відчуття безвиході і ущербності. Мене ніби розривало зсередини, і тільки наркотик глушив цей нестерпний біль. Глушив на короткий час, але одночасно з цим прирікаючи на нові страждання.

Дуже боляче було дивитися на знеможених батьків, втомлених від моєї брехні, постійних матеріальних проблем і необхідності мене рятувати. Наркотик руйнував життя моїх близьких, діючи через мене як демон, як прокляття.
Були моменти, коли я був на межі здійснення гріха, який не можна відмолити. Я був на межі самогубства, і здавалося, що божеволію. Навіщо жити далі, якщо всередині ти вже мертвий …

Але сьогодні я живий, я вільний і до мене повертається віра, віра в те, що я все можу надолужити, можу бачити, можу жити і радіти кожному моменту усвідомленого, благословенного тверезого життя.