Ігор (28 років)

Я житель Запоріжжя. Вживати наркотики почав у 17 років. Курити марихуану почав десь в 16 років. Як і всі, в 16 я не вважав її небезпечною, тобто, що це наркотик. У 17 років почав вживати трамадол, просто таблетки, ще не коловся, я ж не наркоман, я ж не колюсь. У 19 спробував вколотися ширкою, шукав «свій» наркотик. У 20 був на системі: ширка, потім героїн, потім ширка, знову героїн. У 27 років мене вже нічого не цікавило, навіть наркотики, вони мені просто були потрібні. До того часу півтора року я був на метадоні. Пробував лікуватися неодноразово, але навіть під час лікування думав про наркотики, і нічого з цього лікування не виходило. Зрештою я став гірше тварини, мені були байдужі близькі (мати, батько). Свою сім'ю я не створив, мене це просто не цікавило.

Я прекрасно розумів, що так тривати довго не може. Я або помру, або залишуся бомжем. Вирішив спробувати ще раз зістрибнути. Мені моя тітка підказала про клініку Василенко. Я був скептично налаштований (вони всі однакові), я так думав.

Як мені сказали – 10% твого «хочу вилікуватися» = 100% позитивний результат. З першого дня я почав відповідально ставитися до свого лікування. Це напевно єдине, що я зробив відповідальне у своєму житті. Через тиждень я не міг згадати про розлом, про приходи, не дивлячись на те, що в мене на десятий день почалася ломка. Після ломки мій стан був більш врівноваженим, мені не хотілося «кайфу». Міг спокійно дивитися на гроші, не «підривалася башня». Минали дні, я ставав впевненішим, кинув навіть курити, з'явився інтерес до роботи. Почав помічати людей, почав спілкуватися легко, без допінгу, відновився сам, і просто захотілося любити себе, життя і оточуючих.

На даний момент я перебуваю вдома. На всьому шляху зустрічалися наркомани, але вони швидко зникали, вони зрозуміли, що я не зацікавлений. Я не пам'ятаю, коли я бачив посмішки на обличчі у батька і матері, з'явилася довіра, якої давно вже не було.

Зараз мені важко повірити, що я був, або назвати себе колишнім наркоманом, мені здається, що цю сорочку я ніколи не приміряв, і більше не приміряю.