Володимир (38 років)

– Я приїхав в 2012 році сюди, з проблемою наркотичної та алкогольної залежності. Наркотична залежність у мене була від сильних наркотиків: героїн, метадон, ну і супутні…
– Ви кілька разів намагалися лікуватися?
– Пробував капати медикаментами, медикаментозним способом лікуватися, але ефекту не було ніякого, просто знімали біль, а психологічна залежність залишалася, нічого в голові не змінювалося за великим рахунком.
– А як ви дізналися про наш центр?
– Через інтернет.
– Розкажіть, що ви робите в центрі?
– Лікування мені сподобалося тим, що ми зайняті цілий день, у нас немає, практично, вільного часу. Але ми зайняті не тим, що нас щось напружує, а зайняті тим, що нам допомагає.
– Тобто робота з психотерапевтами …?
– Крім роботи з психотерапевтами у нас процедури усілякі …
– Наприклад, можете назвати?
– Ну, одна з процедур, яка мені подобається, це кріосауна, лімфодренаж – теж дуже корисна і хороша річ. Впливає на печінку, тому що це проблема практично кожного з наркоманів. Проблеми з печінкою – це питання тут теж вирішується. З ранку цим займаємося, є вільний час для відпочинку, є спортзал, теніс, більярд, тренажери … цілий день є чим займатися, вільного часу практично немає. Є групи, є йога за бажанням, є масаж. Масаж теж дуже хороша річ, мені сподобалося. Я практично не пропустив жодного сеансу, поки був тут. Лікування, робота над собою, дало ефект того, що я третій рік нічого не вживаю. Взагалі нічого.
– І вам і не хочеться?
– Абсолютно нічого. Я й ні алкоголь, ні наркотики ніякі, взагалі ніякі, не вживаю. Я веду повністю здоровий спосіб життя. Все це зі мною не пов'язано. Все, від чого людина (наркоман. прим.авт.) отримує задоволення, від мене це відійшло. Повністю.
– А ви тут удруге?
– Я тут, виходить, що вже втретє.
– Ви приїжджаєте сюди для підтримки, для профілактики?
– Я приїжджаю сюди для перепрошивки, для самозаспокоєння, для заспокоєння сім'ї. У мене такий час, що я впевнений в собі, що все буде в порядку, але все одно краще … вбити в собі наркомана не так вже й просто, як здається на перший погляд.
Те, що Віталій Іванович тут дає в своїй клініці, ну ніде іншого більше я не бачив. Я бачив тільки те, що наркологи знімали з мене ломку, а психічно, психологічно я був хворою людиною. І у мене в голові залишався той самий черв'як, який мене …
– Точив?
– … Рвав на частини. Не просто точив, а рвав на частини, і я нічого з ним зробити не зміг. На сеансах вечірніх, які проводить Віталій Іванович, це основне лікування. Все інше можна знайти в будь-яких інших клініках: та ж медицина, і терапевти ті ж, може бути і процедури ті ж, але найголовніше, що ніде більше не зустрінеться – це вечірні сеанси …
– Можна тут трошки докладніше?
– Вечірні сеанси – це дуже сильна річ, без якої процес лікування просто неможливий. Якщо ти на сеансі не будеш працювати, не будеш займатися собою, якщо ти не захочеш вбити в собі наркозалежну людину, і жити вільним життям, жити для своєї родини, для своєї дитини, то без сеансу це неможливо. На сеансі потрібно працювати, потрібно викладатися, через себе це все пропустити. Бо не пропустивши через себе сеанс, ти ніколи не позбудешся цього душевного стану, який у тебе десь глибоко-глибоко зарито, і щоб його витягнути назовні, потрібно відчути це все. Все це горе, яке ти зробив своїм батькам, своїй сім'ї, дружині, своїм друзям. І тільки коли ти відчуєш це все, від і до, від кінчиків пальців на ногах, закінчуючи волоссям на голові, тільки коли ти все-все через себе пропустиш, тільки тоді ти зрозумієш, що це таке, яке це горе, яка це, дійсно , гидота, від якої можна легко позбутися за бажанням. Легко! Якщо захотіти. Я вважаю, що у мене стаж великий, і я чомусь думав, що лікувати метадонову залежність взагалі практично неможливо, вважав, що це нереально. Це дуже реально. Я не можу сказати, що на 100%, адже на 100% кожен з нас не зможе ніколи сказати, що він здоровий в плані вживання наркотиків, але я дуже сильно сподіваюся на те, що від мене це пішло назавжди, і до мене це більше ніколи не повернеться. Принаймні я в собі в даний момент впевнений. Я не хочу нічого, я просто хочу жити. Жити і працювати. У мене після 2012 року багато що налагодилося в житті. Сім'я, робота … до мене повернулася довіра, та, що була втрачена.
Один із головних результатів лікування Віталія Івановича – це те, що ти перестаєш брехати. Крім того, що ти перестаєш вживати, ти перестаєш брехати. І спільно це все дає такий результат, що ти навіть не очікував. Я коли їхав сюди, я не очікував, що буде так. Я не очікував, що я зможу перестати брехати і перестати вживати, тому що я робив це практично все своє життя. Принаймні з того, що я пам'ятаю. Я пам'ятаю дитинство, і я пам'ятаю наркотик, все, я більше нічого й не пам'ятаю.
Я думав, що вже нічого не можна буде зробити. Але, Віталій Іванович дуже сильна людина, і таких людей дуже мало. Навіть не те, щоб дуже мало, він може бути в єдиному своєму виді. Що з такою енергією людина може реально допомагати людям … я особисто в своєму житті не бачив таких людей. До нього приходиш на сеанс, і до нього хочеш йти на сеанс, хочеш все це відчути, хочеш через себе це все пропустити, хоча це неприємна процедура. В тобі колупають, тобі доведеться пройти через багато що. Через такі куточки своєї душі, що ти навіть не знав, що там таке є в тобі. А Віталій Іванович все це з тебе дістає, викладає перед тобою на блюдечко, і каже тобі: «Ось, одне твоя життя, повне брехні, повне лайна, а от інше життя, вільне, чисте …», і ти обираєш перед собою. Я обрав на третьому сеансі. Я перших два сеанси не розумів, що відбувається. Як і багато хлопців, які сюди приїжджають, вони, багато, не розуміють, що відбувається. Потім, я на третьому сеансі зрозумів, що це таке, на третьому сеансі я сам собі присягнувся, що я більше ніколи в житті не доторкнуся до цієї гидоти, що до алкоголю, що до наркотиків. І ось, третій рік, слава Богу, у мене жодного бажання, ніякої тяги … абсолютно просто як обрізало, як вибило з голови ось це бажання.
Мені нарешті розповіли істинну правду наркотику і алкоголю, яке це зло. Ми знали всі, коли починали вживати, що це погано, що це не добре, але що таке горе ми приносимо своїм батькам, своїй сім'ї, за великим рахунком ми дізнаємося, напевно, тільки тут. І нам про це все розповідає Віталій Іванович, без нього ми навряд чи змогли б дійти до цього, могли б зрозуміти, що таке насправді є наркотик. Дуже багато помиляються, особливо молоді люди, у яких взагалі не все втрачено, хлопці, яким по 20-22 роки, у яких маленький стаж, які спробували, і думають, що це так все само собою пройде. Воно само собою так не пройде ніколи. Є тільки два виходи: або смерть, або тверезе життя. По-іншому ніяк. Не можна бути трохи наркоманом, не можна бути трохи алкоголіком. Я зрозумів це тут. Я завжди думав, що можна трошки поколотися, трошки попити, а потім бути нормальним. Все це не правда. Так не буває в житті. Або ти наркоман, або ти повністю тверезий чоловік.
Це пекло. Сенс лікування полягає в тому, що ти проходиш через пекло. Це великі переживання. Після кожного сеансу я виходив, і у мене були повні очі сліз. Тому що я реально розумів тільки на сеансах, що таке наркотик. І ледь-ледь наркоманом бути не можна, ледь-ледь алкоголіком бути не можна, лазівки собі залишати не можна ніякі. Я нічого собі не залишив. У мене в бізнесі все пішло на лад, і в сім'ї у мене все добре. Мені жити тверезим просто подобається. Я отримую від цього задоволення. Я ніколи не думав, що на якихось вечірках (Новий рік, свята) збираємося компанією, родиною, люди випивають, і я завжди думав, що це буде проблемою. Ну як так, люди випивають, а я буду сидіти в цей час тверезим? Ну, я отримую більше задоволення від стану тверезості, ніж вони від стану алкогольного сп'яніння. Мені набагато веселіше і набагато приємніше, що я тверезий.
Якщо тебе привезли сюди насильно, і ти не хочеш, якщо ти переконаний наркоман, і живеш за переконаннями, і хочеш бути наркоманом і ніяк по-іншому, то сенсу сюди приїжджати немає ніякого. Якщо у тебе є хоч маленька надія в глибині душі, що ти можеш позбутися цього, і ти хочеш позбутися цього, то я б порадив обов'язково приїхати сюди, обов'язково вилікуватися. Бути здоровою людиною, вести здоровий спосіб життя, нікого не боячись.
Навіть якщо 50% звідси вийдуть здоровими, це дуже велике досягнення для Віталія Івановича, це сотні – тисячі людей, які врятувалися тут в клініці. Йому можна за життя пам'ятник поставити тільки за те, що він врятував нас. Принаймні я хочу вірити в це, що хлопці, які почують мене задумаються про те, що я сказав. Зроблять для себе правильні висновки, що наркотик – це смерть. По-іншому ніяк. Бути наркоманом довго – не можливо. А вилікуватися – дуже реально. І я перед вами, здорова людина, яка ні про що не думає, крім роботи і сім'ї, ні про які наркотики, ні про який алкоголь. Все налагодилося у мене, я живу зовсім іншим життям.
Найголовніше – це бажання. Навіть не прям дике бажання, якщо навіть трохи у тебе є, маленька іскорка у тебе є, ти приїдь сюди і тобі допоможуть. Тобі допоможуть розпалити цей вогонь, який спалить в тобі наркомана, просто до тла спалить в тобі, не залишиться цієї людини в тобі.
Основного наркомана в тобі тут уб'ють. Якщо ти – адекватна людина. Якщо ти адекватно до всього підходиш, якщо адекватно все це сприймаєш, якщо ти ходиш на всі процедури … я коли проходив курс лікування, то я старався, я хотів, я ходив на всі процедури: ранкові процедури, масажі, фізіотерапію всю, на психологію, на йогу! Навіть йога мені не подобалася, я все одно на неї ходив. Я розумів, що я не йог, що у мене в житті не вийде, але я розумів, що це треба. І я ходив на йогу.
– Для душевної рівноваги?
– І я ходив на йогу. І в суботу, неділю тут є холотропное дихання – це дуже хороша річ, яка допомагає людині душевно відновитися, поколупатися в собі; є малювання, є танці … вільного часу, щоб думати про щось інше, тут практично немає. Тут є тільки правильний напрямок, правильне лікування. І якщо ти хочеш бути здоровим, то Віталій Іванович обов'язково допоможе.
Приїхати сюди, і за місяць стати на шлях істинний, зрозуміти сенс життя, ніде ти більше такого не отримаєш.
В 2012 тут хлопець з Флориди був, і з Греції були два хлопці, які взагалі по-російськи не говорили, ходили тільки з перекладачем. З Ізраїлю хлопці були, з Бельгії був хлопець з великим терміном залежності метадонової. Дуже великий термін. Він, як і я, через рік знову приїздив, перепрошивати. Просто перепрошивати вже здоровою людиною. Тут з усього світу люди були. На моїх очах тут пройшли люди просто з усього світу.