Павло (34 роки)

– Доброго дня, представтесь, будь ласка, розкажіть про себе …

– Мене звуть Павло, я із Запорізької області. Про себе? Ну почав приймати наркотики давно, почав з трамадолу ще як приїхав вчитися до Запоріжжя, потім алкоголь пішов, коли трамадол закінчився. Потім влаштувався на шахту і почав пити. Потім випивка пройшла, і почалися важкі наркотики. Друг дав спробувати гвинт, я його випив, потім гвинта не було, довелося вколотися ширкою, ну і поїхало. У моєму місті продавали відкрито, мені треба було ширки до 10 кубів в день. Втратив спочатку першу сім'ю, дружину з донькою, дружина пішла до іншого, бо не витримала цього. Потім через півроку одружився вдруге, дружина з дитиною вже була, і у нас спільний народився маленький. Подарунок мені на 30 років, Пал Палич. Всі три роки з другою дружиною я був в наркотиках, в алкоголі, не приділяв їй уваги, кидав її з дитиною і йшов до іншої жінки, до бариги, бо там був безкоштовний наркотик. Друга дружина йшла від мене 2 рази, я залишився один вдома, без дітей, без дружини, без грошей, без нічого в порожній квартирі. Ломбарди вже нічого не брали. Було погано, почалися Кумари. І прийшла в голову думка, я чув про цю клініку від матері. Тоді я не надав цьому значення. Я прийшов до матері, там були і дружина з дитиною, і я сказав: «Мама, я налаштований лікуватися, тому що я більше не можу так жити». Я спочатку не хотів сюди їхати, я перекумарілся у матері, я хотів сам кинути. Ну ви знаєте як самому. Сам – це тільки в голові, фізично ти кинути не можеш. Приїхали сюди ввечері, і я потрапив на сеанс вечірній, після сеансу я вийшов і сказав матері: «Ми будемо лікуватися». Сеанс мене зачепив з першого разу, я увійшов в транс і кричав, і брикався, і відразу пішов на шок. На шок, хлопці, треба ходити обов'язково. Дуже добре допомагає. Найголовніше – я тут перебуваю третій тиждень, я не пам'ятаю приходу гвинтового. Взагалі не пам'ятаю. Мене це найбільше хвилювало.

На сеансі ти проходиш всі болі дружини, матері. Кожен сеанс проходить по-різному, ти бачиш очима не своїми (наркомана), а бачиш очима матері, батька, дружини коханої. Бачиш те, що ти їм утнув за ці роки, десятки років. І це дуже боляче, я тиждень так кричав, що хлопці просили тихіше. Я не міг, це було до того боляче, і я кожен раз після сеансу приходив і просив пробачення. Зараз трохи реакція менше стала. Мені більше фізично боляче, буває скручує так, як в зародок перетворює людину, ти намагаєшся … я намагався помовчати, але стало ще гірше, фізичний біль страшніше, ніж кумари, мене скручувало в кільце. Я без сеансу не можу зараз жити. Я не знаю, як я виїду додому. І я не пропускаю шоки. Є хлопці бояться і не ходять, я не пропустив жодного шоку. Уже, напевно, їх штук 12 зробив. Просто, коли після сеансу йдеш на шок, з деякими хлопцями ми навздогон біжимо на цей шок, він стирає всі твої «приходи пам'яті», мені здається це так. Мені після шоку «кльово». Я забуваю все. Він знімає весь негатив, який ти пропустив через себе на сеансі, біль цей, він трошки тебе включає, вирівнює. Буває по середах лише дихання, без шоку (я ще півтори години від нього потім відходжу), а з шоком це легше. Не знаю, мені подобається, комусь не подобається. Це не мазохізм.

-Тобто у вас всередині вбивають ту людину, котра була…

– Так, людину, якою я був … і мені подобається, що я приїхав і став на шлях. Я сидів, щойно з дружиною розмовляв. Кажу їй: «я вдячний так Богу, що я сюди потрапив, просто я лікувався колись в обласній клініці запорізькій, в наркологічному диспансері, ну зовсім інше ставлення лікарів до вас, медсестер і всіх інших. Просто тобі вкололи діазепам на ніч, щоб ти поспав, ну і все. Я також вийшов і почав вживати далі.

– А тут?

– А тут я не хочу навіть чути про наркотики. Дружина вже сміється, я лягаю ввечері і книги читаю! Давно це було, я в останній раз книги читав 15 років тому. І я лежу ввечері читаю книгу. Тут спортзал хороший, штанга, більярд, теніс, груша висить, на груші дуже добре …

– Стрес знімати?

– Стрес, не те що стрес, фізично я сюди приїхав, ну … а вже піднімав штангу 25 кг, і тут роблю жим лежачи 55, тобто набив 20-30 кг. І я збився, я лежу ввечері, читаю книгу, і думаю, яку мені завтра на штангу вагу кинути, що я завтра буду піднімати, дружині кажу, а вона на мене шокованими очима дивиться. Я не думаю, у мене немає думки про наркотики. Є хлопці сирі сюди приїжджають, хтось на отходняках, буває починають про наркотики теми, спочатку я підтримував розмову, зараз я виходжу на курилку, покурив, десь починаються теми про наркотики, я відразу йду, мені це вже не приємно. Навіть на сеансах, коли про наркотики кажуть, я вже не можу, буває навіть виходжу з трансу, тому що я не хочу цього чути. Не те, що мені боляче, просто огидно це чути. Я задоволений лікуванням. Обов'язково, якщо ви вже сюди приїхали, не дивіться на інших, деякі не хочуть лікуватися, йдіть на процедури! Все доповнює! Я частинку беру від психолога, він пояснив мені як з дружиною спілкуватись, вона розлучатися зі мною хотіла. Зараз у нас зовсім інші стосунки, хоч і просто дружні.

– Чи були якісь процедури, які особисто для вас мали значення?

– Ну масаж само собою, всім подобається масаж. Мені подобається йога, особливо після спортзалу. Наш майстер, або гуру, він вчить спогляданню й увазі. Увага у наркоманів дуже розсіяна, після того як вони стають тверезими, думки зібрати важко. Хлопців мало на йогу ходить, відсотків тридцять. Але ті, що ходять, вони розуміють.

Дуже хороша процедура трансаір, на голову струм, він стирає пам'ять про приходи. Всі процедури важливі, їх теж не дурень якийсь придумав, це все комплекс. Треба всюди ходити і нічого не пропускати, буває, іноді не хочеться, але треба йти. А сидіти в курилці, щоб тебе медсестра примушувала, або дружина … значить ви ще не прийшли до цього. Тоді навіщо тут перебувати. Якщо прийшов, то будь добрий, зроби це. Адже ти це робиш для себе, а не для матері. Якщо ти будеш здоровим, будуть здорові твої діти, дружина і батьки.

– А є у вас плани на майбутнє?

– В першу чергу треба себе займати. Я тут зайнятий до того, що мені ніколи полежати. Ось вчора мені вшили таблетки від алкоголю, тому що я хочу закрити всі кватирки, адже після алкоголю відразу всі думки про наркотики. Тобто на перший час я зробив страховку собі від алкоголю, хоча я знаю, що долікуюсь, але все одно не завадить. Плани є, роботу хочу кращу знайти. У мене робота пов'язана з убивствами тварин, я забійник. Я хочу поміняти цю роботу, бо на психіку дуже це впливає. Звичайно, хочу жити зі своєю сім'єю, допомагати дружині хочу, тому що я 3 роки нічого не робив удома по побуті. Може для когось це переконання. Але їй дуже важко з дитиною, треба допомагати дружині. Навіть помити той посуд, прибрати пилососом, це не так важко. Ну і не лежати на дивані. Якщо ви будете продовжувати лежати на дивані, то це призведе назад до чогось. Треба себе займати: книги, спортзали – не важливо.

– І пару слів для хлопців.

– Хлопці, якщо ви сюди потрапили, значить ви дійшли до такої ями, до такого фінішу. Якщо ви сюди потрапили, я вам раджу лікуватися, не пропускати процедури, ходити всюди, на сеансах працювати на повну, навіть через не хочу. Змушуйте себе, входьте в транс, кричіть, бийтеся, не зважайте ні на кого уваги. Викладайтеся на повну. І відразу біжіть на шок після сеансу, не бійтеся.

Бажаю всім удачі, бажаю всім вилікуватися. Я знаю, що тут допоможуть, тільки тут. Дякуйте Богові, матері, дружині, що ви сюди потрапили. Тут вам допоможуть, я впевнений в цьому.