Георгій (30 років)

– Мене звуть Георгій, Я з Німеччини, Мюнхен.

 

– Георгій, скільки років тому ти у нас був?

– 2 роки тому я лікувався тут. Все добре, все налагодилося – успіхи в роботі. Тверезе життя набагато краще.

 

– А скільки років ти коловся?

– 10 років.

 

– Намагався десь лікуватися?

– Намагався, лікувався 2 рази в клініці Маршака, за програмою "12 сходинок". Це в Підмосков'ї. 2 роки тому приїхав в цю клініку за порадою друзів. В результаті вилікувався.

 

– Життя набагато змінилось?

– Прокинувся від сну, як кажуть. Спочатку були якісь проблеми, тому що 10 років як у сні жив, а тут миттєво за 1 місяць треба все налагоджувати. Ніби в інший світ потрапив після 10-річної сплячки. Був 1997 рік, а тут раз, і 2007. Важко входити, але, я думаю, людина, яка вирішила позбутися назавжди від наркотиків, повинна пройти це. Тут допомагають, знімають страждання, знімають залежність. Сам повинен хотіти вилікуватися.

 

– Георгій, які труднощі у тебе були? У плані зустрічі знайомих, з якими коловся? З чим зіткнувся?

– З приводу знайомих труднощів не було, тому що я коловся з людьми, з якими я був знайомий з дитинства. Не кривлячи душею, можна сказати, що мені пощастило, тому що, коли я приїхав, вони були раді, і по можливості вони самі намагалися зі мною не спілкуватися.

 

– Георгій, зараз ти вже живеш тверезим життям і все у тебе добре. Як можна порівняти те, що було? З чим можна порівняти те життя?

– Я не бував у Аду, але можна порівняти з ним. Не зрівняється з тверезим життям.

 

– Я знаю багато хлопців, які кинули вживати. Є прислів'я: "Колишніх наркоманів не буває". Як ти думаєш?

– Я з ними не згоден. Люди різні, припускаються помилок у житті. Я вважаю, що наркоманія – це хвороба і вилікуватися від неї можливо.