Микола (26 років)

 – Провоював рік на передній лінії оборони. Повернувшись додому, у рідних знайшов підтримку, а всі ці спогади, які мене турбували на війні, залишилися в моїй голові і не давали спокою. Тому я пристрастився до алкоголю, і вийшла така залежність.
– Скільки часу минуло після повернення з АТО?
–    2 місяці.
– За ці 2 місяці виникла алкогольна залежність. А як вплинули на твій настрій ці всі події?
– Справа в тому, що ці картинки були дуже емоційні і яскраві, і я постійно повертався до цих спогадів. Щоб це забути і розслабитися я почав випивати.
– Допомагало?
– На початку так, потім вже були всілякі пригоди. Наступного дня все повторювалося. У підсумку, йдучи від однієї проблеми, я емоційно все більше і більше занурювався в цю алкогольну залежність.
– На сьогоднішній день, скільки ти у нас вже пробув?
– 4-й тиждень.
– Що тобі дало перебування тут, всі процедури і лікування? Що змінилося?
– По-перше, і найголовніше, я позбувся яскравих картинок, за допомогою сеансів і роботи лікарів зі мною. Це все відсунулося на задній план. Я вже не згадую так яскраво, мене це вже не турбує. Так в пам'яті це залишилося, тому що ці спогади викорінити не можна, але у мене немає такої яскравої і барвистої картини. Тобто вилікувався як психологічно, так і фізично. Повна антипатія до алкоголю. Що стосується пам'яті, то в пам'яті це так і залишилося, але ці картинки стали чорно-білими і пішли на задній план.
– Вони тебе зараз турбують?
– Ні.
– Тобто можна сказати, що на твоє життя вони більше не впливають?
– Не впливають зовсім. У питанні з алкоголем це була страшна гримуча суміш, яка спонукала мене приохотитися. Зараз я відчуваю себе, ніби оздоровився фізично і психологічно. Готовий повернутися до нормального людського життя.
– Якщо тебе будуть бачити побратими, у яких є такі ж проблеми, що ти можеш сказати їм?
– Головне не приохотитися до всіх цих … алкоголю, наркотиків. Це не допоможе вам, це більше посилить. Втратите здоров'я і, не дай Бог, сім'ї, діти. Все це відіб'ється на вашому здоров'ї і на оточуючих.
– Дякуємо.