Ренат (26 років)

Я колишній. Наркоман героїнщик з п'ятирічним стажем. Почав колотися, коли мені був 21 рік. Перші півроку мені дуже це подобалося, потім я зрозумів, що вже на системі, але кидати не хотілося. Пройшов рік, я вже проколював всі свої гроші, почав займати. Родичі почали здогадуватися, але мені було все одно. Я хотів колотися. Йшов час, я заробив гепатит, всі вже знали, що я наркоман. Я шукав нових знайомих, щоб їх «обсмоктувати». Четвертий рік мого стажу – я став красти у своєї сім'ї, у чужих людей, мені було все одно як дістати дозу. Своїх речей вже не залишилося, ні машини, ні телефону, нічого. Залишився лише одяг, але мені було все одно в чому ходити.

П'ятий рік мого стажу: озирнувшись назад, одного разу я злякався! Від мене пішла дружина з дитиною, у мене немає більше роботи, батьки боялися пускати мене в будинок, тому що я все тягнув.

Доза була величезною, а грошей не було, я хотів кинути, але ніяк не виходило. Мені не вистачало грошей, і я почав колотися тропікамідом. Економія була мені на руку, а тропік був дешевим.

Кінець мого п'ятирічного стажу: під кінець я вбив свій організм повністю, взагалі нічого не їв, а коли пив, то блював кров'ю. Ледве ноги волочив. Вирішив кинути. Був новий рік. Я перекумарував на суху, батько закрив мене в кімнаті з гратами, і давав тільки їсти і пити. Кумарив до глюків. Минув тиждень, у мене навіть не було думок втекти. Пройшов місяць, і ми з мамою поїхали в клініку до Віталія Івановича.

Коли приїхав в клініку, я був уже чистий, відмовився від таблеток і крапельниць. Я навіть не думав, що від лікування буде толк, але вже після першого сеансу і шоку я забув прихід. Я не буду описувати лікування, але можу сказати, що в кінці кожного робочого тижня я підводив підсумки, і найголовніше – було що підводити!

Я став дивитися на себе іншими очима. Вперше за п'ять років мені стало страшенно шкода себе, шкода стало роки, які я змарнував. Побачив, як постаріла моя мама, став постійно просити у неї пробачення. Подзвонив дружині, до якої раніше був байдужим, просив у неї вибачення, і навіть домовився, що якщо я вилікуюсь, то вона дасть мені другий шанс. Я згадав, як я раніше її любив, і любов стала повертатися до мене. Я ніби став оживати, оживати такими темпами, що не встигав відстежувати почуття. Я став пізнавати себе таким, яким я ще не був. Адже я був інакшим в 21 рік. Емоції, почуття переповнювали мене. Я ожив.