Тетяна (28 років)

– Таню, розкажи трохи про проблему у твоїй родині.
– Проблема у нас, звичайно, була велика. Мій чоловік вживав наркотики. Вживав досить довгий час. До вашої клініки ми нікуди не зверталися. Як всі батьки і дружини, ми думали, що проблема вирішиться з нашою допомогою. Звичайно ж, самостійно у нас це не вийшло. Нам порадили вашу клініку, і ми вирішили звернутися. Проблема була досить … уже, можна так сказати, пікова. Тому що почалися проблеми в сім'ї, злодійство, зникнення  з дома, тобто зникнення на добу, на троє, і поведінка людини була жахливою – і образи, і конфлікти.
– А про наш центр вам розповіли знайомі?
– Так. Мені розповіли мої знайомі, які перебували тут на лікуванні. Тут лікувався пацієнт, він вже років 7 не вживає, одружився, народили дитину. Все у них добре. Ще чоловіка друг проходив лікування у вашому центрі. Ми прочитали в Інтернеті, подивилися інформацію і вирішили звернутися до вас за допомогою.
– Таня, розкажи свої враження про проходження лікування.
– Ви знаєте, враження дуже хороші. По-перше, саме ставлення персоналу до пацієнтів і до супроводжуючих дуже хороше. Починаючи від сестри господині, прибиральниці, медсестри, дуже професійний підхід. Психологи дуже добре працюють. Я вважаю, що ця проблема вирішується за допомогою психологів, те, що у тебе в голові. Людина повинна зрозуміти, що це для нього дуже хороший шанс тверезого життя. І, звичайно, сеанси дуже добре допомагають. Підхід мені дуже подобається.
– Я знаю, що ти сьогодні їдеш додому.
– Так.
– Твій чоловік залишається поки що на лікуванні. Ось ти їдеш, опиши комплекс своїх почуттів.
– Ви знаєте, як і всі дружини і матері, я звикла опікати. Чесно, я їду з легкістю на серці, я не боюся залишати його тут одного, ми знаємо, що він не один тут залишається. Я зовсім не переймаюся. Я знаю, що все буде добре. Я побачила в ньому величезні зміни, і я дуже цьому рада.
– А в чому ці зміни? Що ти помітила?
– У першу чергу, зміна ставлення до мене, до батьків. Раніше було дуже багато егоїзму. Він не хотів чути нікого крім себе. Тепер він чує, він переживає, він спілкується, йде на контакт. Він дуже змінився після лікування. Я сподіваюся, що так буде і далі.
– Таню, може ти щось хотіла розповісти про лікування, про проходження реабілітації, в якості роботи з пацієнтами та роботи з супроводжуючими?
– Я навіть не знаю що додати. Мені здається, що тут весь комплекс. Психологи працюють щодня, як з супроводжуючими, так і з пацієнтами. Процедури відмінні. Я б порівняла це не з лікуванням, а з санаторієм.
– Що б ти могла побажати супроводжуючим наших нових пацієнтів?
– Супроводжуючим я б хотіла побажати … як би це сказати .. більше не контролювати своїх рідних і підопічних, а більше прислухатися до порад психологів. Дуже корисні поради. Тут вони під гарною опікою. Намагатися більше довіряти своїм підопічним і більше відпочивати, набратися сил. Після лікування, не тільки мій чоловік, але й інші пацієнти змінюються в кращу сторону. Вірити, що все буде добре. Я думаю, що воно так і буде.
  – Спасибі, Таня.