Марина (30 років)

– Вітаю.
– Вітаю. Мене звати Марина. Я приїхала сюди з чоловіком. У нього була наркозалежність. Ми самі з міста Чернівці. Їхали ми сюди з надією, звичайно ж, вилікуватися. Взагалі, як в розумінні простих людей, вилікуватися – вилікувати душу. Вивести з крові всю отруту і від усього позбутися. Але насправді тут, у клініці, ми зрозуміли, що треба лікувати все, що закладено в голові, всі проблеми, які є в душі. Тому що тут нам розповіли, що це залежність від того, що людина незадоволена. Не від того, як думають більшість батьків або дружин, що «спробував», що «веселився», а від того, що є якийсь дискомфорт. Якщо людині добре, він це не зробить. Я їхала сюди, щоб підтримати чоловіка, щоб проконтролювати чи п'є він ліки, щоб подивитися чи ходить він на процедури, але приїхавши сюди я дуже багато чому навчилася. Я вилікувала свою психіку, свою душу; я зрозуміла, як мені спілкуватися з чоловіком, щоб він був здоровий; я зрозуміла, що мені треба поміняти в собі. Тому що це не тільки проблема залежної людини, це проблема всієї родини. Якщо поміняти ставлення до таких людей, не звинувачувати, не пиляти, не докоряти все життя в тому, що «ти такий», що «ти наркоман» або «алкоголік». Просто поміняти своє ставлення. Тому що іншу людину ми змінити не можемо, а своє ставлення до проблеми і до людини ми можемо. Тут мене навчили прощати, прибирати образи зі свого серця, зі своєї душі, і розуміти чоловіка. Розуміти де йому важко, підтримати. Тут я розібралася в собі, я зрозуміла, що мені треба поміняти, я зрозуміла, у чому мої психологічні проблеми, які, напевно, ще закладені з моїх дитячих проблем, і які відбилися на наших відносинах. Тут я навчилася жити правильно для своєї родини, для чоловіка і для себе.
– Це відбувалося саме по собі? Чи це були якісь спеціальні заняття, зустрічі?
– Все це я зрозуміла завдяки роботі психологів та психотерапевтів. Я відвідувала всі заняття для супроводжуючих. Це обов'язково. Не варто пропускати, дуже велика помилка дружин, мам та інших супроводжуючих у тому, що вони думають: «Я знаю як мені поводитися з чоловіком або з сином». Насправді ми нічого не знаємо. Дуже важливо відвідувати всі заняття, звертатися, якщо треба, з персональними питаннями до психологів. Тут ніхто не відмовить, тут психологи вникнуть в глибину саме вашої проблеми і підкажуть як поводитися саме у вашій ситуації.
-Як твій настрій зараз? Ви сьогодні їдете.
– Зараз настрій відмінний. Я знаю, що всі проблеми пішли, я знаю, що про це ми вдома не будемо говорити, що не будемо згадувати. Починається нове життя. Ми не просто їдемо з лікарні, ми починаємо нове життя. Не вистачає просто слів подяки персоналу і особисто Віталію Івановичу. Просто врятували життя людині.
– Дивлюся, на очах сльози …
– Але це сльози радості. Коли приїхали сюди, були сльози від образи, а зараз сльози вдячності і радості.
– Яким ти Андрія зараз бачиш?
– Людиною, яку я полюбила. Все повернулося, він став таким, яким був. Він став людиною, яка добре розуміє, який зібраний, натхнений на нові події. У нього є бажання змінювати щось, чогось досягати.
– Вам тепер з ним по дорозі?
– Так звичайно. Тільки вперед!
– Що б ти сказала людям, які ще думають, які шукають шляхи вирішення цієї проблеми?
– Не варто сумніватися. Потрібно їхати тільки сюди, тільки в цю клініку. Істина завжди пізнається в порівнянні. Мені є з чим порівнювати, ми пробували інші методи лікування, але всюди лікують тільки тіло. Тобто вся отрута виводиться з крові, з організму, але вся проблема, яка закладена в голові, всі ці проблеми, це все залишається. І всі інші типи лікування не дають результату. Тут проблему прибирають саме звідти, де вона існує. Обов'язково треба їхати в клініку лікуватися. Це точно дає результат, ось тут результат такий, яким він має бути. Наркоманія, алкоголізм – це виліковне. Це точно. Тепер я це знаю точно.
– Іноді ці слова звучать як лозунги, так? А тут вони проходять, напевно, через душу?
-Так звичайно. У мене був місяць, щоб все пропустити через себе, щоб все продумати, щоб все зрозуміти. Дуже важливо прислухатися до того, що тут говорять. Саме робити так, а не пропускати через вуха.
– Всього вам доброго, щасливої дороги, великих звершень, радості і здорового життя.
-Велике спасибі. Дякую за вашу працю.