Запій в свята

Запій в свята

Як розпізнати схильність до запійного пияцтва під час новорічних свят?

Передноворічна метушня в розпалі. З такою кількістю застіль, корпоративів та вечірок навіть люди, що мало пьють, можуть ступити крок за борт пияцтва.

Пияцтво - найпоширеніший вид надмірного вживання алкоголю в країні, тому ми хочемо попередити про п'ять ознаках святкового пияцтва. Якщо під час свят ви спостерігаєте більше трьох таких ознак у себе або своєї близької людини, варто задуматися про можливу проблему з алкоголем.

  • Людина вживає алкоголь, щоб відпочити

Щоденний стрес може надати надмірний тиск, особливо в передноворічні свята. Багато хто користується святами як приводом забути всі свої переживання за допомогою алкоголю. Адже більшість наркоманів і алкоголіків зловживають речовинами саме з метою емоційно розслабитися. Звичка випивати, щоб забути неприємні переживання - це слизький шлях. Людина отримує лише тимчасове звільнення, натомість набуваючи довгострокову алкогольну залежність.

  • Людина не усвідомлює, що п'яніє

Одна з перших ознак алкоголізму - це коли людина не усвідомлює, скільки їй можна випивати алкогольних напоїв до повного сп'яніння. Багато людей навіть не замислюються про які-небудь ліміти. Вони вживають алкоголь, а потім дивуються, як це вони «весь вечір пили нормально, а потім коктейль вдарив у голову». Якщо вміст алкоголю в крові стає більше, ніж 0,8%, це вже називається пияцтвом (більше 5 алкогольних напоїв протягом 2 годин для чоловіків, і більше 4 для жінок відповідно).

  • Людина не може залишити келих (пляшку) недопитими

Якщо людина завжди допиває пляшку вина, яку відкрила, або випиває пляшку пива, і їй відразу ж хочеться відкрити другу, у неї дійсно спостерігається проблема зі зловживанням алкоголю. Один з шести дорослих людей пиячить близько 4 разів на місяць, вживаючи більшу кількість алкоголю, ніж належить.

  • Людина нехтує своїми обов'язками

Коли через вечірки та свята, а також алкоголь, випитий за цей час, людина починає нехтувати своїми обов'язками, або важливими справами, значить, у неї безумовно почався період запою. Їй варто зупинитися в той момент, коли бажання випити починає переважати над іншими щоденними потребами. Сюди входять: запізнення на роботу, тому що вечірка тривала до ранку; пропуск тренування, тому що випивати з друзями набагато цікавіше і багато іншого.

  • Людина не уявляє собі свят без алкоголю

Деякі люди дійсно відчувають почуття незручності і дискомфорту, якщо їх запрошують на заходи, де не вживають алкоголь. У таких ситуаціях їм легше відмовитися від запрошення, ніж провести вечір без «допінгу». Якщо людині обов'язково необхідно випити, щоб розслабитися на вечірці, це вже проблема.

Тим не менше, краще пам'ятати, що пияцтво у свята ще не ознака алкоголізму, проте це важливий дзвіночок. Необхідно поспостерігати за своєю поведінкою, або поведінкою близької людини під час свят. І якщо деякі з вищезгаданих ситуацій присутні і у вашому житті, краще проконсультуватися у фахівця. Краще вчасно розпізнати біду і вжити заходів.