Роблю все, що можу, і навіть більше

Я вважав, що в деяких моментах міг, як Бог робити. Але коли не вийшло врятувати дружину, я зрозумів, що я не Бог. А пацієнти, так, дивляться як на Бога. Чесно. Коли кажуть "наркоман", за інтонацією звичайний обиватель ставить хрест на людині. Років 25 тому, я добре пам'ятаю, Запоріжжя, мама привела сина. Я не хотів його брати. Тому що, як у кожного лікаря є такі думки "Це не безперспективно", "Це безглуздо", "Це не лікується" ... Я хотів робити те, що інші не можуть. Це захворювання, яке реально можна вилікувати.

allowfullscreen="">

Пацієнт прийшов через 25 років після лікування. Цікаво, скільки наркотик буде ще чекати? Він буде вже лежати старенький, і вмирати, а все одно буде говорити: "Наркотик чекає. Наркотик чекає". Та не чекає вже! Все! Немає цього вже наркотика! Фраза вигідна, зручна і вперше була сказана "баригою", "драг дилером".

Будь-яка людина може впоратися і перемогти. Будь-яка! Я б дуже хотів, щоб у дружини була не онкологія. Якби був алкоголізм, я б вилікував її. Або наркоманія ... Але в неї була інша хвороба, з якою ми не впоралися, ми були безсилі.

Загранично сильні, жорсткі, і, можливо, жорстокі навіювання потрібні для того, щоб прибрати наркоманську домінанту, наркоманське "я".

У мене було, можна так назвати, осяяння спробувати саме позамежне, найважче - смерть.

Слова "Зробіть хоч що-небудь", "Краще б він помер, ніж залишався наркоманом" ... Це найжахливіше, коли батьки таке говорять. Гірше в житті не буває.

Наркоман повинен сам сказати, не для батьків, не для кого-небудь, а сам для себе: "Я втомився".

Заради чого кидати? Заради ЖИТТЯ. Для них виявляється відкриттям запах квітів; вітер буває холодним, буває теплим. Секс це наркотик, найдужчий і прекрасний. Любов, сім'я, робота, діти - це і є наркотик.

Я не хочу порівнювати ці почуття зі словом "наркотик". Для мене, як для лікаря, який цим займається, порівнювати з такими словами як "Я кайфую", "наркотик" ... Наркотик є наркотик, для мене це лайно і все!

Я вважаю, я подарував їм життя. Не одній людині, а багатьом. І це мені подобається.