Люди, які курять марихуану п'яними, більше схильні до водіння у нетверезому стані

Давно відомий факт, що марихуана та алкоголь можуть знижувати ваші здібності прийняття рішень. Нові дослідження показали, що ті водії, які курять марихуану вже в нетверезому стані, у два рази більше схильні до водіння автомобіля п'яними, ніж ті, хто просто випив алкоголь.

Дослідники проаналізували дані національного обстеження споживання алкоголю 2005 і 2010 років, в яких взяли участь більш ніж  9000 чоловік. Учасників розділили на три категорії: 1 - ті, хто вживав тільки алкоголь; 2 - ті, хто окремо вживав алкоголь і марихуану; 3- ті, хто об'єднував ці дві речовини. Переважна більшість вживали тільки алкоголь - 89%, 4% - вживали окремо, а 7,5% - поєднували алкоголь і марихуану.

Люди, які вживали одночасно дві речовини, демонстрували більш безрозсудну поведінку. У додаток до цього, схильність до водіння в нетверезому вигляді збільшується в два рази, ніж у тих, хто віддає перевагу тільки алкоголю; в три рази збільшуються шанси соціальних проблем: бійки, втрата можливості кар'єрного зростання і проблеми з законом.

 

"Так як вживання канабісу стає все більш поширеним, оскільки США та інші країни продовжують легалізацію цієї речовини, то ми повинні бути готові проконсультувати населення належним чином", - сказала провідний автор програми Громадського Інституту Здоров'я Мінакши Суббараман, вчений Alcohol Research Group - "Якщо ви вживаєте обидві речовини одночасно, то ризики, водіння в нетверезому вигляді і можливих інших наслідків, можуть бути вище, ніж коли ви вживаєте тільки одну речовину ".

Американські центри з контролю і профілактики захворювань повідомляють, що 18% сметрі у ДТП відбуваються через марихуану та кокаїн. Дуже часто потім при розтині в поєднанні з цими наркотиками виявляють і алкоголь.