Фентаніл

Фентаніл: опис, поєднання з іншими препаратами

Інформація про фентаніл

Фентаніл є синтетичним опіатним болезаспокійливим засобом. Його дія набагато сильніша дії морфіну або героїну. Цей препарат виписують тільки тим людям, які вже приймають опіати для зняття болю. Фентаніл настільки сильний препарат, що людина, яка вирішить зловживати фентанілом без звички вживати опіати, швидше за все, вб'є себе. Він швидко починає діяти, але ефект від його дії також швидко проходить.

Вводити фентаніл за межами медичного середовища дуже небезпечно, тому його зазвичай роблять у формах, які ускладнюють передозування. Наприклад, людина, що страждає раком, може отримати фентаніл у вигляді льодяника, який буде повільно розчинятися в її організмі.

Фентаніл використовується, щоб допомогти людям, які страждають від ракових болей. Деякі форми фентанілу дуже швидкодіючі. Людям, які страждають від хронічних болей, можуть виписати форму препарату у вигляді пластиру, дія якого може тривати від 24 до 72 годин. Фентаніл також існує в сублінгвальній формі - іншими словами, у вигляді невеликої плівки, яку необхідно покласти під язик, де вона буде розчинятися.

Незважаючи на подібні спроби знизити поширення зловживання цим препаратом, знаходяться бажаючі. Вони можуть приймати більше приписаної кількості, ковтати або вводити собі гель, який вони звільнили із пластиру.

Фентаніл дає аналогічний ефект, як у морфіну, оксикодону та героїну, з симптомами, подібними цим:

 

  • сонливість,
  • втома,
  • тепло,
  • свербіж,
  • нудота,
  • блювота.

 

Всі опіати пригнічують дихальну функцію, і при передозуванні викликають смерть від зупинки дихання. Якщо фентаніл змішати з іншими наркотичними препаратами, які пригнічують дихання, такими як алкоголь або бензодіазепіни, це також може викликати кому або смерть. Людина, що знаходиться під дією фентанілу, відчуватиме анестезію і відчуження від усіх проблем і турбот.

Всі опіати викликають швидке звикання, це означає, що дозу наркотику необхідно збільшувати, щоб отримати колишній ефект.

Всі опіати, як правило, викликають ейфорію, але ця дія швидко втрачається, а побічними ефектами стають сонливість, седативний ефект і відсутність ейфорії. Це одна з основних небезпек опіатів. Наркомани женуться за первісним відчуттям, поступово збільшуючи дозу, поки, нарешті, не отримують передозування і смерть.

 
Зловживання фентанілом

Поєднання фентанілу з іншими препаратами

Часто люди гинуть від суміші фентанілу з кокаїном або героїном. Існує кілька причин, за якими вони йдуть на подібні надзвичайно небезпечні експерименти. Деякі наркомани в такий спосіб намагаються розширити межі своєї наркоманії, знову пережити той перший «кайф» у своєму житті. Ці люди втрачають раціональність і здравість судження в результаті зловживання наркотиками. Деякі експерти пов'язують подібну практику з притуплюванням чутливості і почуття небезпеки через тривалий і важкий період зловживання наркотиками.

Повертаючись з «лап» фентанілу

У багатьох реабілітаційних центрах, людині в пошуках порятунку від зловживання опіатами, даватимуть метадон для запобігання симптомів відміни. У той час як деякі фахівці стверджують, що мета замісної терапії полягає в тому, щоб допомогти відучити людину від опіатів за принципом поступовості, багато лікарів вважають, що метадон викликає лише більш стійке звикання. Іншими словами, якщо пацієнт буде робити все, що наказує лікар, то без наркотику він все одно не залишиться. Однак в реальному світі, багато наркоманів, які перебувають на замісній терапії, найчастіше зловживають ще й алкоголем, і вуличними наркотиками одночасно.

В центрі лікування наркоманії доктора Василенко, кожна людина має реальну можливість позбутися опіатної залежності без відчайдушно хворобливої ??абстиненції. Процес виведення наркотику в центрі Василенко включає індивідуальну психологічну, емоційну і фізіологічну підтримку кожного пацієнта. Традиційна медицина і нетрадиційне лікування допоможуть справитися з фізичним болем, очистити організм і відновити особистість, а стрес-шокова терапія зітре спогади про наркотик і «приход» з голови назавжди.