Що таке барбітурати?

Барбітурати представляють собою клас препаратів, які призначаються при розладі сну, неспокої і судомах.

Цей клас включає амобарбітал, пентобарбітал, фенобарбітал та секобарбітал.

Цей препарат отримав свою популярність в 50-ті роки. Про звикання і небезпеку барбітурату відомо вже давно. І хоча з появою бензодіазепінів вони трохи і втратили в популярності, проте і донині вони циркулюють в аптеках країни.

Кількість зловживання барбітуратами знизилася з тих пір як лікарі забили тривогу. Часте призначення препарату стало причиною великої кількості смертей від передозування. Наприклад, в одній лише Великобританії 27000 чоловік померло від передозування з 1959 по 1974 рік.

Більше 9% населення країни зловживало барбітуратами в певний момент життя. Ці препарати класифікуються як снодійні та заспокійливі. Надлишок барбітуратів в організмі людини пригнічує дихання, що потенційно небезпечно для життя, особливо якщо змішувати препарат з алкоголем або опіатами.

Залежність від барбітуратів

Не дивлячись на те, що випадки барбітуратної наркоманії знизилися, проте препарат все ще становить величезну небезпеку. Часто барбітурати приймають наркомани, які зловживають стимуляторами, щоб дозволити організму відпочити. Це означає, що людина, що зловживає екстазі, метамфетаміном або кокаїном, цілком можливо зловживає і барбітуратами.

Так само барбітурати вживають, щоб викликати почуття сп'яніння. Однак це один з найнебезпечніших наркотиків. А все тому, що «нормальна» доза препарату не далеко пішла від смертельної. Якщо людина прийняла «нормальну» дозу препарату, а потім додала ще який-небудь депресант, вона може ненароком покінчити життя самогубством.

 

Часте вживання наркотику викликає розвиток толерантності у організму, що значить для досягнення необхідного ефекту дозу треба постійно збільшувати. Фізична залежність також розвивається. Як тільки розвинулася фізична залежність, абстиненція стає неминучою.

Деякі люди потрапляють у фізичну залежність від препарату не відчуваючи при цьому психологічної. У таких випадках вони можуть повернутися до нормального життя за допомогою підтримки під час синдрому відміни. Однак якщо барбітуратами зловживали в цілях задоволення, без допомоги професіоналів і серйозної реабілітації вони не впораються. Їм необхідно буде заново навчитися насолоджуватися тверезим життям, не впадаючи в барбітуратне забуття. Відновлення часто займає багато часу, тому що наркоманія бере своє, і розумово, і емоційно, і фізично. Існує таке поняття як почуття провини, яке настає разом з важкою депресією, як тільки людина протверезіє. Не менш важко наркоману буде впоратися з тягою. Основні причини, з яких барбітуратна наркоманія так затягує:

 

  • Фізична залежність
  • Емоційна залежність
  • Важкі депресії
  • Тяга

 

У центрі доктора Василенко вам допоможуть позбутися від усіх цих наслідків. Лікування наркоманії реально, все у ваших руках!